Menü Kapat

SATILIK LİF-KIZ ELBİSESİ ŞEKLİNDE LİF NASIL ÖRÜLÜRÖncelikle merhaba diyerek başlıyorum ve hemen size en sevdiğim, zevkle yaptığım , tığ işi olan elbiseli lifimi paylaştım.Bunun yapımını soracak olursanız öncelikle 19 fıstık yapıyorum ve geri dönüyorum. İlk dönüşümü 3 lü yapıyorum ve 17 tane fıstık kalıyo.Bu sırayı 2 defa yapıp 3. sırada eksiltmeye başlıyorum.

Eksiltmeyi e anlatayım hemen geri döndüğümde üzerine alıp batıyorum 3 lü oluyoduya bu da 2 li oluyo öyle yapa yapa eksiliyo ta ki 9 lu olana kadar. 9 fıstık kaldığında ise bir sıradaha eksiltmeden yapıyoruz ve kollarını yapmak için 4 sıra daha devam ediyoruz. İpi koparıp öbür kolun olduğu yere 6 fıstıktan geri dönüyoruz ki 4 tane kalsın. bunu da 4 sırada yapıyoruz bu şekilde bir tarafı bitiyo.

Başta en zevkli demiştim zevkli ama oyalayıcı işi çok yap kopar gibi mesela. neyse ben devam edeyim anlatımıma… öbur tarafınıda aynı yapıyoruz başlamasını kolunu kesmesini. her 2 tarafınıda böylelikle bitirmiş olduk. şimdi sıra eklemesinde. ikisinin de ters taraflarını elimize alıp eklemeye başlıyoruz.

kiz-elbisesi-seklinde-fistik-ornekli-lif-yapilisi
kiz-elbisesi-seklinde-fistik-ornekli-lif-yapilisi

Aynı bi tane fıstık yapıyoruz üzerine çıkıp bi daha yapıyoruz yere batıyoruz ve 3 tane fıstık olduunda çekiyoruz bu sırada etrafınıda dönmüş oluyoruz. Hani demiştimya başta yakasını yaparken kıyıdan 5 tane sayıp yapıyoruz bu arada bunu da söyleyeyim. 5 bi taraftan 5 bi taraftan ortada kalan kısmı ise tekli batıyoruz ve arasıda 6 lı kalıyo altılıdan aynı etrafını döndüğümüz şekilde yapıyoruz kıyılara geldiğimizde artırıyoruz ve son olarak a kıyılarına 3 zincir çekip batıyoruz.

Lifimiz bitmiş olup kullanmaya hazırdır. ister çeyizlerinizde ister yatak odanızda misafir odanızda perdelerınıze asın ister banyolarınızda günlük yaşamınızda ister de benım gibi banyoda çamaşır makinenizin üstüne koyup süs olarak da kullanabilirsiniz…

elbiseli-lif-satisi-
elbiseli-lif-satisi-

Bu akşamki sizinle paylaştığım 2. lifim. bunuda örmekten büyük bi zevk aldım. diğer ki paylaştığım lifimle aynı sayılarda sadece renkleri farklı umarım beğenirsiniz

Eğer liflerimizden almak isterseniz Liflerin ücreti 10 tl 20 adetten fazla toptan alımlarda 8 tl satışı vardır. Beğendiğiniz Lifi satın almak için burdan Facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

Facebook Satılık El İşleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir