sallanan-renkli-fistiklar-oya-tarifi

SALLANAN RENKLİ FISTIKLAR İLE DESENLİ YAZMA OYASI YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Cıvıl,cıvıl Desenli Yazma Modeline aynı güzellikte Sallanan Renkli Fıstıklar Oya Modeli Tarifi- Çıtı pıtı bir örnek Yazmanın ve Oyanın renkleri Çok uyumlu ve Güzel.

Kaşmir İpek Yazmaya yapılan Kenar Oyası için 4 renk Oya ipleri kullanılmış. Fıstıklı Oya Modelini Düz Yazma modelleri için kullandığınız da çok yakışacaktır.

Havlulara Yakışır Zarif modeller isteyen Dostlara da Ay çiçekli Oya Modelini bir De Havlu ucun da görmelerini önerim.

renkli-fistikli-desenli-yazma-oyasi
renkli-fistikli-desenli-yazma-oyasi

Yeşil tonlarında ki Oya ipi ile Yazma ucundan başlanır. 1 Örümcek yapılır Tığ üstüne 2 ip dolanır 3. kutuya batılır 4 defa da çıkılır.İlk İlmek uzatılır Zincirin içine yuvaya girilir ilmek toplanmaya başlanır.

10 tane İlmek 5 milim kadar uzatılır hepsi birden kapatılır. Bu yapılan Ara Örneğindeki Fıstık yapraklar oluyor. 6 zincir çekin oyanın tersini çevirip Yaprakların diğer başına batın 1 zincir ile Oyanın düzünü çevirin.

yazma-oyasi-sallanan-fistiklar-yapimi
yazma-oyasi-sallanan-fistiklar-yapimi

Zincir içine 5 tane sık iğne sonrası 3 zincir çekilir pimpirik yapılır. 5 sık iğne daha yapılır 1 zincir çekilir. İlk Başlama aşamaları böyle.Ara örnekten sonra Renkli ipler ile Fıstıklar yapılıyor.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “SALLANAN RENKLİ FISTIKLAR İLE DESENLİ YAZMA OYASI YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir