Örgü Modelleri SAKSIDA 3 ÇİÇEK İPLİK OYASI MODEL YAPIMI

SAKSIDA 3 ÇİÇEK İPLİK OYASI MODEL YAPIMI

1940
saksili-cicekler-serum-halkali-oyalar
saksili-cicekler-serum-halkali-oyalar

Çiçekli Yeni Oya Örnekleri. Saksılı çiçek tığ oyası yazma kenarı oyası nasıl yapılır? Anlatımlı tarifi ile Çiçekli iplik oyası modeli.

Çiçeklerin daha kalıp gibi ve güzel durması için bu da Derya Hanım ortalama en küçük serum halkalarından birer tane kullanmış.

saksili-cicekler-tig-isi-oya
saksili-cicekler-tig-isi-oya

Ama siz isterseniz sihirli halka Üzerine de ya da 10-12 zincirden yuva yaparak, serum lastik kullanmadan yapabilirsiniz. Çok küçük çıtır çıtır iki renk motif içine isterseniz küçük boncuklar, inciler de yerleştirebilirsiniz.

Sadece iplik oyası olarak çiçekli Oya modelini kullanabilirsiniz. Motifi 3 çiçekten oluşuyor. Alt kısmı giderken bütün motifler aynı şekilde yapılarak ilerliyor.

cicekli-iplik-oya-tig-isi-oyalari
cicekli-iplik-oya-tig-isi-oyalari

İlk olarak oya motifi için 3’er tane çiçek olmak üzere çiçek motifleri serum halka etrafında hazırlanıyor. İki renk ile yapılan motifler daha sonra zincirler ile yapılan yeşil oyanın üzerine kullanılıyor.

altinbasak-oya-ornekleri-cicekli-oyalar
altinbasak-oya-ornekleri-cicekli-oyalar

Altınbaşak ve Leylak marka Oya iplikleri ve 21,5 numara tığ ile model beyaz zemin kenarına hazırlanmış. Her çiçekte toplamda 5 yaprak için serum Halka içine Trabzanlar ile doldurularak 5 yaprak yapılıyor.

Video: Oya ve Dantel Dünyası

Saksılı Çiçekli Yazma Oyası Anlatımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz