Hobi Eva Kağıt SAKSI VE EVA KAĞIDIYLA ARI KOVANI YAPILIŞI

SAKSI VE EVA KAĞIDIYLA ARI KOVANI YAPILIŞI

1125
saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma

Çocukların hem yaparken keyif alacakları hem ödevlerinde kullanabilecekleri, Odalarında dekoratif amaçlı süs olarak kullanabilecekleri arı kovanı etkinliği. Arı kovanı yapmak için gerekli malzemeler küçük boy plastik veya kremit saksı,Eva kağıdı,İp,Yapıştırıcı,Makas,Kalem,,tel veya sert kablo,Furça ve akrilik,yada guaj boya. Şimdi bu malzemeleri nerden,ne kadara,nasıl temin edebilirsiniz onu anlatayım. Saksıları 1 milyonculardan,çiçekçilerden,marketlerden,pazardan her yerden alabilirsiniz. Akrilik yada guaj boyalarını kırtasiyelerden veya boyacılardan alabilirsiniz 10 adet paketi 8 tl 6 adet paketleri 5 tl civarı değişiklik gösteriyor. Benim tavsiyem parlak ve canlı olması için Akrilik boya,guaj boya mat olur cila gerektirebilir çünkü. Fırça ve eva kağıdınıda kırtasiyelerden temin edebilirsiniz. Eva kağıdı hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Eva kağıdı bölümünede bakmanızı tavsiye ederim. Eva kağıdını bir yaprak olarak alırsanız 1tl civarı eğer değişik renklerden olan 6 lık,10 luk paketleri terciğ ederseniz 8 yada 6 tl civarı satılıyor. Eva kağıdının kalın ve ince eninde olanları olduğu gibi tek yüzeyi yapışkanlı,çift yüzeyi yapışkanlı,simli,renkli,iki renkli,desenlileride mevcut. Eva kağıdını kullanırken uhu 404 yerine tutkal yada pirit tarzı yapıştırıcılar kullanınız. Şimdi bakalım nasıl yapmışlar.

saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma

saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma-1 saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma-2

Öncelikle küçük boy bir sası gerekiyor.

saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma-4 saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma-5

Saksımızı sari akrilikle boyadıktan sonra kurumasını bekleyin kuruduktan sonra 2. resimdeki gibi siyah eva kağıdı veya kartonla kapı görevi görecek parçayı kesip yapıştırınız.  Bir ip ile çevresini resimeki gibi sarınız.

saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma-6 saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma-7

Sarı eva kağıdından arıları kesin üzerine harita yada keçeli kalem ile siyah çizgili yapın. Beyaz eva kağıdından kanatlar kesip arıya yapıştırınız. Bir tel yada sert bir kabloyla arıları ipe takın.

saksi-ve-eva-kagidindan-ari-kovani-yapma-1

Arı kovanımız bitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz