Skip to main content


sakalli-iple-bordo-yakali-2-3-yas-cocuk-hirkasi

SAKALLI İPLE BORDO RENKLİ VE YAKALI ÇOCUK HIRKA ANLATIMI

2-3 Yaş Kız ve Erkek Çocuk için Etekten Başlanan  Dikişsiz Yakalı Sakallı ip ve Haraşo ve Düz Örgüden yapılan Şiş Model Çocuk Hırkaları Anlatımlı Kolay Tarifleri için buyrun modeli inceleyelim.

Alt kısmı Sakallı iple örülen Bordo Çocuk Hırkası için kullanılan Malzemeler: Bordo Sakallı ip kristal , Düz Bordo ip Nako vizon-Şiş 3 ya da 3,5 önerilmiş.

Net olarak Şiş kaç numara oluyor söylenmemiş ancak çocukları verilen yaş aralığın da biraz daha uzun ve kilolu ise 3,5 numara normal boylarda ve kilolar da ise 3 numara Şiş uygun olacaktır.

bordo-sakalli-iple-cocuk-hirka-yapilisi
bordo-sakalli-iple-cocuk-hirka-yapilisi

Önler 35+35 ayrılırken Arka 60 ilmekten yapılıyor.Tek parça örüldüğü için şişe 130 ilmek atılıyor ve Biraz daha küçük 1-2 yaş aralığı çocuklara yapmak için 10 ilmek azaltıp 120 ilmek ile başlayabilirsiniz.

Eğer 4-5 yaş için yapılacaksa da Önlerin eni 20 cm boyu da 30 cm örmeniz gerekir.Alt kısımdan 150 ilmek ile başlayabilirsiniz.Çocuklara göre 6 yaşa kadar bu ölçüler uygun olabilir.

ÖRGÜ YILAN İĞNESİ 2019 BAYAN YELEK MODELİ TARİFİ

Yılan İğnesi Bayan Yelek Modeli örnek Tarifine baktığınız da gerçekten çok güzel bir Yelek Modeli göreceksiniz. Özellikle Yelek Etek ucunun farklı başlanmasını sevdim.Ön Pat,Kol Biyesi ve Yakasını da inanılmaz güzel yapmışlar.

2-3 yaş için Düz ilmek ile 130 ilmekle sakallı iple başlayın.Etekten başlanan düz iple hırkaya ilk sırasını haraşo yaparak devam edin.

130 ilmeğin her iki tarafı başın da ve sonun da 8+8 ilmek Hırka ön pat için bırakın.ilk sıra haraşodan sonra Sakallı ipe olan yerler için örgüye Sakallı ipi de dahil edin.

Dikkat:2 sıra Sakallı iple 4 sıra düz iple Etekler yapılıyor.Biye kısımları da hep düz iple yapılırken Örnek kısmın da hep Sakallı ip kullanılmıyor.

Biye kısımlarını düz iple örgü etek beden bölümünü sakallı iple yapın.İki iple birden Etek kısmından başlayıp tek parça ön ve arka bütün örmeye başlanmış oluyor.

OMUZLARI YAPRAKLI TOMURCUKLU KIZ ÇOCUK HIRKA YAPIMI

Omuzları Yapraklı Çocuk Hırkasını da Tam Tarifi için hepinize önerim.Biraz Ağır örnekli model sevenler bayılacaktır.

Sakallı ipli yerler düz örgü yapılmış Aslında ne yapıldığın da o kadar önemli değil çünkü ipten görünmüyor.

8 sıra sakallı ip sırası bittiğinde 4 sıra arkadan haraşo önden düz örgü ile bedeni yapın.5. sırayı da önden haraşo atın.Beden 2 sıra düz 3 sıra haraşo yapıldıktan sonra yeterli uzunluk sağlandıktan sonra Koltuk kesimine geliniyor.

Koltuk kesimi gösteriliyor ancak üzgünüm ama model yapılırken biraz fazla uzatılmış ve tekrar yapılmış.İyice anlaşılması için aynı şey tekrarlanmış.

Koltuk kesimi tek sırada 7 ilmek kesiliyor.Detayların geri kalanını izleyebilirsiniz. Aynı tekrarlar olduğu için ben izleyip yazmak durumunda kaldım.

Zira benim Model anlatımı yaptığımı sanan Arkadaşlar bana Gereksiz Yere Uzatmışsınız diye Sitem ediyorlar.Örneği El İşi Krallığı kanalı çalışıyor ve Tarif ediyor.Emeklerine sağlık güzel bir Çalışma yapmışlar.Benzer Yazılar:

TIĞ İŞİ GÜNLÜK ÖRGÜ BEBEK ELBİSESİ YAPIMI
Günlük giydirebileceğiniz Tığla örülen Kolay Bebek Elbisesi baştan sona anlatımı ile Robadan örülen bu güzel ve basit Elbise modeli Türkçe anlatımlı ve videolu. 1 ve 1,5 yaşındaki kız bebekler için Yazlık Örgü Elbise modeli için 2 yumak bebe ipi kullanılmış olup 5 numara tığ ile 60 zincir çekilerek başlanıyor. [caption id="attachment_75361" align="aligncenter" ...
KÜÇÜK DELİKLİ FİLE BAYAN ÇANTASI TÜRKÇE VİDEOLU AÇIKLAMALI
Tığ işinden Badem Modelli Tabandan Başlanan Çok Kullanışlı File Kadın Çantası Alışverişte-Pazarda-Çarşıda-Piknikte-Sahil de-Deniz de Her yerde her zaman kullanabilir Tığ ile File Çanta Modelleri ve Yapılışları. File Torba Çantanın her şeyini beğendim.İncelikle çok kullanışlı olması çok iyi.File deliklerinin küçük olması içine daha çok şey koyabileceğimiz anlamına geliyor. Çantanın Dibine uygulanan Desenler şık ...
ZARİF VE KOLAY MODELLERDEN KADIN PATİK TARİFLERİ 2019
İki Patik Modeli İki Tane Günlük veya Çeyizlik Şiş ile yapılan Zarif ve Kolay Kadın Patikleri Gelin çeyizine de yapabilirsiniz. Zarif ve Kolay 2019 Patikler den. İlk videoda daha çok beğendiğim Çiçekli Patik modeli ile başlayalım.Dikişsiz tek parçadan oluşan harika bir model. Patiklik 2 renk ip ve 3,5 numara Şişler kullanılıyor. Çiçek ...
ÇEŞİTLİ DANTEL ÖRNEK VE ŞEMALARI
Değişik şekillerde Yapılmış Dantel Motifleri. Genç kızlarımızın çeyizlerini serdiklerinde herkezi hayran bırakacak en göz alıcı,en güzel dantel motif örnek ve modelleri,tığ işi göznuru ister zor ama çok güzeldir. [caption id="attachment_7225" align="alignnone" ...
ŞİRİN TIĞ İŞİ RENKLİ BERELİ BEBEK ELBİSE MODELİ
Kız Bebekler ve Çocukları için Yazlık Tığ işi Elbise Modeli arıyorsanız bu Şirin Tığ İşi Renkli Bereli Bebek Elbise Modeline bakabilirsiniz. Örneğe baktığımda aklıma ilk gelen Şiş Örgü örneği olan Türkan Şorayın Kirpiği  Örneği geldi. Elbiseyi örmek için üst taraftan 3 lü trabzanlar yaparak başlıyoruz. Siz çocuğunuzun beden ölçülerini baz alarak ona ...
75 TANE TIĞ ÖRGÜ ARŞİVİ VE TARİFLERİ
75 Tane Tığ Örgü Arşivi olan Örgü El bezleri,Lif Modelleri,Tutacaklar,Tığ örgüden Bebek Battaniyeleri ve değişik Şık kolay ve Anlatımlı Örgü Tariflerini sayfamızda görebilirsiniz. Burada gördüğünüz Modelleri ben örmedim. Ören Hanımlar ve Örgü Tarifleri sunan hanımlar kadar marifetli değilim maalesef. Ben de bu modelleri sizler gibi izleyerek öğreniyorum.Ören emek veren Alıntı yaptığım ...
KARPUZ KOLLU 1-3 YAŞ KIZ ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSE YAPILIŞI
Örme 1-3 yaş arası Kız Elbise -Örgü Karpuz kollu Kız Çocuk Elbisesi,sıfır yaka modeli önden düğmeleri ve ajurlu örgü deseni ile baştan sona kadar Kız Bebek Elbise yapımı. Yazlık Örgü Kız Bebek Elbise modelleri içinden Sevgi hanımın anlatımı ile 3,5 numara örgü şişleri ve ince iple püfür,püfür rahat ve Kolay Elbise ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir