Örgü Modelleri Bebek Örgüleri SAKALLI İPLE BORDO RENKLİ VE YAKALI ÇOCUK HIRKA ANLATIMI

SAKALLI İPLE BORDO RENKLİ VE YAKALI ÇOCUK HIRKA ANLATIMI

2621
sakalli-iple-bordo-yakali-2-3-yas-cocuk-hirkasi
sakalli-iple-bordo-yakali-2-3-yas-cocuk-hirkasi

2-3 Yaş Kız ve Erkek Çocuk için Etekten Başlanan  Dikişsiz Yakalı Sakallı ip ve Haraşo ve Düz Örgüden yapılan Şiş Model Çocuk Hırkaları Anlatımlı Kolay Tarifleri için buyrun modeli inceleyelim.

Alt kısmı Sakallı iple örülen Bordo Çocuk Hırkası için kullanılan Malzemeler: Bordo Sakallı ip kristal , Düz Bordo ip Nako vizon-Şiş 3 ya da 3,5 önerilmiş.

Net olarak Şiş kaç numara oluyor söylenmemiş ancak çocukları verilen yaş aralığın da biraz daha uzun ve kilolu ise 3,5 numara normal boylarda ve kilolar da ise 3 numara Şiş uygun olacaktır.

bordo-sakalli-iple-cocuk-hirka-yapilisi
bordo-sakalli-iple-cocuk-hirka-yapilisi

Önler 35+35 ayrılırken Arka 60 ilmekten yapılıyor.Tek parça örüldüğü için şişe 130 ilmek atılıyor ve Biraz daha küçük 1-2 yaş aralığı çocuklara yapmak için 10 ilmek azaltıp 120 ilmek ile başlayabilirsiniz.

Eğer 4-5 yaş için yapılacaksa da Önlerin eni 20 cm boyu da 30 cm örmeniz gerekir.Alt kısımdan 150 ilmek ile başlayabilirsiniz.Çocuklara göre 6 yaşa kadar bu ölçüler uygun olabilir.

ÖRGÜ YILAN İĞNESİ 2019 BAYAN YELEK MODELİ TARİFİ

Yılan İğnesi Bayan Yelek Modeli örnek Tarifine baktığınız da gerçekten çok güzel bir Yelek Modeli göreceksiniz. Özellikle Yelek Etek ucunun farklı başlanmasını sevdim.Ön Pat,Kol Biyesi ve Yakasını da inanılmaz güzel yapmışlar.

2-3 yaş için Düz ilmek ile 130 ilmekle sakallı iple başlayın.Etekten başlanan düz iple hırkaya ilk sırasını haraşo yaparak devam edin.

130 ilmeğin her iki tarafı başın da ve sonun da 8+8 ilmek Hırka ön pat için bırakın.ilk sıra haraşodan sonra Sakallı ipe olan yerler için örgüye Sakallı ipi de dahil edin.

Dikkat:2 sıra Sakallı iple 4 sıra düz iple Etekler yapılıyor.Biye kısımları da hep düz iple yapılırken Örnek kısmın da hep Sakallı ip kullanılmıyor.

Biye kısımlarını düz iple örgü etek beden bölümünü sakallı iple yapın.İki iple birden Etek kısmından başlayıp tek parça ön ve arka bütün örmeye başlanmış oluyor.

OMUZLARI YAPRAKLI TOMURCUKLU KIZ ÇOCUK HIRKA YAPIMI

Omuzları Yapraklı Çocuk Hırkasını da Tam Tarifi için hepinize önerim.Biraz Ağır örnekli model sevenler bayılacaktır.

Sakallı ipli yerler düz örgü yapılmış Aslında ne yapıldığın da o kadar önemli değil çünkü ipten görünmüyor.

8 sıra sakallı ip sırası bittiğinde 4 sıra arkadan haraşo önden düz örgü ile bedeni yapın.5. sırayı da önden haraşo atın.Beden 2 sıra düz 3 sıra haraşo yapıldıktan sonra yeterli uzunluk sağlandıktan sonra Koltuk kesimine geliniyor.

Koltuk kesimi gösteriliyor ancak üzgünüm ama model yapılırken biraz fazla uzatılmış ve tekrar yapılmış.İyice anlaşılması için aynı şey tekrarlanmış.

Koltuk kesimi tek sırada 7 ilmek kesiliyor.Detayların geri kalanını izleyebilirsiniz. Aynı tekrarlar olduğu için ben izleyip yazmak durumunda kaldım.

Zira benim Model anlatımı yaptığımı sanan Arkadaşlar bana Gereksiz Yere Uzatmışsınız diye Sitem ediyorlar.Örneği El İşi Krallığı kanalı çalışıyor ve Tarif ediyor.Emeklerine sağlık güzel bir Çalışma yapmışlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz