Örgü Modelleri SABAH YAP AKŞAM TAK O KADAR ÇABUK YAPILAN TEK SIRA OYA

SABAH YAP AKŞAM TAK O KADAR ÇABUK YAPILAN TEK SIRA OYA

1574
sabah-yap-aksam-tak-tek-sirali-oya
sabah-yap-aksam-tak-tek-sirali-oya

Tek sıra Oya Modeli ile Sabah Başlasanız Yazmayı Akşam başına takabilirsiniz. Kolay ve Tek sıra ile yap Bitir Oyaları dediğimiz modellerden Tığ Oyası Yapılışı.

3D Çiçekli Örümcekli Örgü Modelini de Yeleklere Atkılara ve Kadınların sevdiği Şallar için kullanabilirsiniz. Bahsettiğim bu Tığ Modelini buradan görebilirsiniz.

Çiçekli Robalı Yelek modeli ile Yeni Örnek Tarifi olan Muntazam Yapılan Oya Modelini buralardan görebilirsiniz. Her iki modelin de açıklamalı Tarifleri var.

pembe-tek-sira-ceyizlik-hemen-yap-tak-oyasi
pembe-tek-sira-ceyizlik-hemen-yap-tak-oyasi

Tek renkli,tek sıralı Oya Modeli için Aynı renk Yazma ve İp kullanabileceğiniz gibi Zıt renkler ile de hoş durabilir.Siyah Yazmaya Sarı ya da Açık Mavi gibi.

Hem Tek sıra olması hem iri motifli olması modele bir güzellik katmış. İp sabitlendikten sonra 2 zincir ile ilk kutuya girilir tekrar 2 zincir yine sırada ki kutu şeklinde Tığ battı üstüne Tığ battı ile Motif araları yapılır.

tek-sirali-pembe-iplik-yazma-oyasi
tek-sirali-pembe-iplik-yazma-oyasi

6 adet tığ battı üstüne 2 şer adet zincir ile 6 tane kutu yapılır ve motife başlanır. 10 zincir çekilir oya döndürülür 3 kutu bırakılır 4. kutuya girilir kapatılır 5 zincir ile oya döndürülür.

pembe-yazmaya-pembe-tek-sirali-cabuk-oya
pembe-yazmaya-pembe-tek-sirali-cabuk-oya

Önceden yaptığınız zincirli yuvaya girilir kapatılır. 5 zincir çekilir yine aynı yuvaya girilir aynı işlem 4  pıtırcık oluncaya kadar yapılır ve 9 sık iğne yapılıp kapatılır.

Modelin devamı için Lütfen videoyu izleyin.Ben motifin ilk dalına kadar anlattım.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz