ROBOT ŞEKLİNDE KARTONDAN SAAT YAPIMI


Hobi, Öğrencilere

Saat yapılışıyla ilgili fikirler sunmaya bugünde devam ediyorum. Şimdi özellikle okullarda çocuklara zamana karşı duyarlılıklarını artırmak,el becerilerini geliştirmek,Performans ödevi sorumluluğunu aileleriyle beraber yerine getirmek ve saati eğlenerek öğrenmeleri için Öğrencilere verilen evde saat yapın ödevi için çok güzel proje.Robot yapmayı seven ve nasıl bir robot yapabilirim diyen çocuklarında işine yarayabilir.

kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-7
kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-7

kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-1  kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-2

Malzemeler:iki boy karton kutu,çalışan saat istiyorsanız saat motoru ve mekanizması,2 adet siyah şönil el ve ayaklar için,renkli harita kalemleri veya keçeli kalemler,El ve ayaklara geçirelecek renkli boncuklar,Kutuların büyüklüğünde beyaz kağıtlar,makas ve kalem pil.Öncelikle robotun şeklini resimdeki gibi kutularla eşit boydaki beyaz kağıtlara robotu çiziniz.

kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-4  kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-5

Eğer saatiniz çalışacaksa ortadan delik açmalı ve kutunun içinden delmelisiniz. Saat mekanizmasını taktıktan sonra ayakları olan şönilleri açtığınız deliklerden takınız.

kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-3 kartondan-robot-seklinde-calisan-saat-yapimi-6

Renkli kalemlerle çizdiğiniz ve boyadığınız beyaz kağıtları baş ve gövdeya yapıştırınız.Saatin akrep ve yelkovanınıda takın. İsterseniz rakamlarıda yapabilirsiniz. Bunları siyah kalemle olması gereken yerlere güzelce çizebilirsiniz.Robotun her iki yanından delik açın ve kollarıda burdan geçiriniz. İsterseniz saat robotununuzu bu şekilde kullanın isterseniz en üsteki resimdeki robot saat gibi el ve ayaklarına renkli boncuklar geçiriniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “ROBOT ŞEKLİNDE KARTONDAN SAAT YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir