ROBASI GÖVDESİ AYNI TOMURCUK MODEL OLAN YELEK
Nazarca-1-yas-sari-tomurcklu-serpme-yelek

ROBASI GÖVDESİ AYNI TOMURCUK MODEL OLAN YELEK


Merhaba arkadaşlar. Bugün Örgü videoları bölümüne çok güzel bir Örgü tarifi olan Tomurcuklu model ile Bebek yelek modeli nasıl yapılır? detaylarını göreceğiz.

1 yaşa kadar çocuklara uygun olan bu modeli daha önce Sizler ile sadece örnek tarifi olarak Delikli tomurcuklu örgü modeli adı altında yayınlamıştım.

robasi-govdesi-ayni-model-bebek-yelek
robasi-govdesi-ayni-model-bebek-yelek

Bugün de bu modelden yakadan haroşa ile başlanan yeleğin tamamından model kullanılan güzel Bebek yeleği tarifini göreceğiz.

Roboda da aynı model uygulanmış, Roboda farklı bir model kullanmadan örnek tüm yeleğin robanın önünde, arkasında Kollarında Her yerine uygulanmış.

Yelek boy olarak ölçüldüğünde 32 santim, eni 26 santim boyunda tam 1 yaş bebeklere 12 aylık bebeklere uygun boyutlarda.

1,5 yumak nako elit baby örgü ipi kullanılarak hazırlanmış ve 3,5 numara ile örülmüş. 5 adet inci düğme ile en son yeleğin bitirme aşamasına geçilmiş.

delikli-tomurcuk-deseninden-robali-yelek
delikli-tomurcuk-deseninden-robali-yelek

Modelin arkasına robadan sonra 4 adet model yerleştirilmiş, önlere ise robadan sonra yan yana ikişer adet model yerleştirilmiş.

Modelin yaka ilmek sayısı 12 aylık bebeklere kadar yapılmak için 76 ilmek ile başlanır. 4 sıra haroşa yapılıp 5 sıra haroşa yapılırken ilik evi çalışması yapılır.

Kaynak: Makale nazarca.com -Videolu anlatım Hamarat Bebek Kanalına Aittir.

Tomurcuklu Bebek Yeleği Videosu

Bir cevap yazın