PONPONLARDAN YAPILAN UĞURBÖCEĞİ PASPASIN YAPILIŞI


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Ponpon dediğinizde aklınıza sanırım ilk beresinin tepesinde ponpon olan bir çocuk figürü beliriyor. Fakat ponponlardan o kadar çok şey yapılıyorki eğer sizde sitemiz nazarca.com ziyaret ettiyseniz Ponponlardan neler yapılır mutlaka görmüşsünüzdür. Bugün daha önceki ponpon paspaslar gibi değişik ponponlarla yapılan uğurböceği paspası nasıl yapılır onu öğreneceğiz.

Eğer ponponla yapılan paspasları görmek isterseniz bu linklerdeki paspaslara bakabilirsiniz. Çöp poşetlerinden ponponlu paspas yapılışı çok hoş bir paspas oluyor bu arada. Ponponlarla Köpek Şeklinde Yapılan Paspas bu paspasımız aynı burdaki uğur böcekli paspasımız gibi file üzerine yapılıyor. Çok şık ve evinizin dekoruna çok yakışacağını düşündüğüm Kelebek Şeklindeki Ponpondan Yapılan Paspas mutlaka görmelisiniz derim.Ponpon nasıl yapılır? burdaki Ponponlarla Çiçek Yapışı sayfamızda net olarak görebilirsiniz.

Gelelim asıl mevzumuz olan Pon pon Uğur Böceği Paspasımız için gerekli malzemelere ve nasıl yapılacağına. Başlıca malzememiz rengarenk yün örgü ipleri,tığ,iğne ve ip. Bu tarz ponponlardan yapılan etkinlik halı ve paspas yapılışlarında plastif kafes kullanılır. Plastik kafes inşaat malzemeleri satan nalburiyecilerde bulunur. Fakat onu aramak yerine sizde tığ ve ip kullanarak tek trabzanlı kafes tığ işi örerek zeminde plastik kafes yerine ondan kullanabilirsiniz.

Plastik kafes kullanmanın avantacı sert olduğu için paspasın gergin ve görünmesi ve daha sağlam olması. Öncelikle filenizi örün üstüne yapacağınız şeklin çizimini yaptıktan sonra ponponları kafese dikerseniz hem işiniz kolaylaşır hem daha güzel kusursuz olur. Kolay Gelsin.

ponponlardan-ugurbocekli-paspas-yapilisi

ponponlardan-ugurbocekli-paspas-yapilisi

ponponlardan-ugurbocekli-paspas-yapilisi-2

ponponlardan-ugurbocekli-paspas-yapilisi-3
kaynak

One thought on “PONPONLARDAN YAPILAN UĞURBÖCEĞİ PASPASIN YAPILIŞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir