PONPON İPLE ÖRGÜLER VİDEOLU ANLATIMLI
ponpon-iple-orguler

PONPON İPLE ÖRGÜLER VİDEOLU ANLATIMLI


Videolu Pon Pon İple Örgü Modelleri-Yabancıların “Pom Pom wool ” Dediği Bizim değişik bir kaç adı olan Koza İp,Dut İpi,Sosis İp gibi değişik isimler ile bildiğimiz Ponpon ip nasıl örgü şişleri ile örülür? Ponpon iple neler örülür? Videolu anlatımlı uygulama ile bir örnek görelim.

Videodaki yabancı hanım Ponpon ipler ile harika bir Kırlent örmüş ve gerçekten çok şık duruyor. Fakat şu gerçeği de göz ardı etmemek gerekir ki yabancılar bu tarz çeşit ipleri,yünleri bizi kadar pahalıya almıyorlar ,daha ucuza alıyorlar.Bu sebeple örülen şeye dikkat etmeli “Astarı yüzünü geçti” durumu yaşamamak için.

Ben daha önce de sizler için “Dut İp İle Örülenler” başlığı altında Dut ip ile neler örülür? paylaşmıştım. Hatta size yine bu sayfa da Dut İple Bebek Battaniyesi nasıl örülür? Resimli açıklamalı Battaniye örneği olarak sunmuştum.

ponpon-iple-orguler
ponpon-iple-orguler

Dut İp ile Nasıl Şal Örülür? çalışmasına baktığınızda oradaki dutların aralarında çok boşluk olduğunu ve çok şık bir Örgü Dut iple Şal olmadığını görebilirsiniz. Tabi bu ipten ziyade ören kişinin tekniği ile ilgili bir durum. Fakat bu çalışmada Şal örmek için he Tığ hem şiş kullanmışlar ve Dutların boyutu ince ve uzun kalmış.

Yine aynı ip türü ama farklı isimle yayımladığım Sosis iple neler örülür? sayfasına baktığınızda Tığ işi Sosis iple Battaniye ve Örtü modellerinin kenarları için çok sevimli bir Tığ işi Kenar örneği görebilirsiniz.Bir değişik Şal Örme çalışması da bildiğimiz Bahçe Tırmığı ile Örgü örme yöntemi.Biliyorum kulağa çok tuhaf geliyor ancak teknik ilginç olsa da sonuç hiçte fena değil. Sonuca buradan Tırmıkla Şal Örme olarak bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın