PLASTİK ŞİŞELERDEN EV DEKORASYONU İÇİN ÇİÇEKLER YAPMAK
plastiklerden-dekoratif-cicekler

PLASTİK ŞİŞELERDEN EV DEKORASYONU İÇİN ÇİÇEKLER YAPMAK


Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz plastik şişe diplerinden çiçek yapılışı resimli anlatımı. Evet yine farklı ve güzel bir Plastik şişe etkinliğiyle sizlerleyiz. Bugünki projemizdeki Plastik ,pet şişelerin boşlarını artık atmıyor ve değerlendirerek güzel şık çiçekler yapma zamanı.

Öncelikle şişemizin büyüklüğü yapacağımız çiçeğimizin boyutunu belirlediğini hatırlatmamda fayda var. Bu arada sakın şişeden geri kalanları atmayınız sitemizdeki arama kutusuna Plastik yazdığınızda başka neler neler yapabileceğinizi gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Plastik şişelerin diplerini 2 santim olacak kadar kesiyoruz. yanlardan aralara küçük kesikler attıktanresimdeki gibi plastiğe şekil vermek için kesiyoruz.

Sonra plastiği rahat şekillendirebilmek için çakmak ya da mumla plastiğin kenarlarını yakarak hem keskinliğini almış hem rahatça şekillendirmiş oluyoruz.

Akrilik ya da guaj boya ile istediğiniz renklerde çiçeklerinizi boyayınız. Çiçeğin ortası için şişenin kalan düz parçalarından faydalanarak yonca yaprakları kesip bunları çiçeğimizin ortasına yapıştırıyoruz. Resimdeki örnekte çuvaldan yapılan bir panonun köşelerini süslemek için kullanmışlar.

diy-home-decor-making-plastic-flowers
diy-home-decor-making-plastic-flowers

Bir cevap yazın