Hobi El İşi Oyuncak Yapımı PLASTİK ŞİŞE İLE ÇOK KOLAY HELİKOPTER YAPILIŞI

PLASTİK ŞİŞE İLE ÇOK KOLAY HELİKOPTER YAPILIŞI

1323
sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi

Çocuklar özellikle erkek çocukları Helikopter,Uçak,Araba gibi oyuncaklarla oynamaya bayılırlar.

Eğer sizinde bu tarz evde kendi oyuncağınızı veya basit bir maket yapmak ilginizi çekiyorsa bu yaratıcı Helikopteri şişe ve pinpon topuyla yapmak ilginizi çekebilir.

Bundan 1 hafta kadar öncede Ped bardak ve rulo kartonlardan nasıl çok güzel bir uçak maketi yapabilirsiniz onu paylaşmıştım.

Resimlerin altına kullanılan malzemeler ve nasıl yapıldığını elimden geldiğince açıklayıcı bir şekilde yazıyorum. Kolay gelsin.

sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi
sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi

sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi-1  sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi-2
Öncelikle resimdeki gibi bir şişeye ihtiyacınız olacak. Böyle bir şişeyi nerden bulurum demeyin Bim,A101 gibi büyük marketlerde hatta bakkallarda bu tarz şişelerde meyve suları satılıyor.Sarı pinpon topunuda kırtasiye veya oyuncakçılardan alabilirsiniz. 3 adet köşeli pipetide japon pazarları veya yine marketlerdeki içecek reyonlarından temin edebilirsiniz. Pipetler köşeli olmak zorunda unutmayınız.Şişenin kapağına minik bir delik açınız.
sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi-3

sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi-4
Şişenin üst kısmını resimdeki gibi kesiniz. Pipetlerin kesilişlerinede dikkat edin. Şişeden birde 1 santim kalınlığında küçük bir parça kesin bu helikopterin ayaklarında kullanılacak parça olacak.
sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi-5

sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi-6
Bakın şişenizin ağzı biraz darsa az birşey daha kesinki pinpon topu oraya girebilsin.Güzel bir yapıştırıı ile şerit halinde kestiğiniz plastik parçasını kızak gibi görünen iki pipete yapıştırınız. Sonrada şişenin altına yapıştırınız.Şişenin kapağına takılan pipet içecek kamışı yani helikopterin kuyruğu oluyor.Artı şeklinde olanıda boncuk uçlu bir toplu iğne ile birbirine tutturun buda Helikopterin pervanesi olacak. Pervaneyide helikopterin tam üstüne tutturun ,pinpon topunuda şişenin içine koyun pilot kabini gibi kullanılıcak.

sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi
sise-ile-kolay-helikopter-yapilisi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz