KOLAY GÜZEL UÇAK MAKETİ YAPILIŞI
kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir

KOLAY GÜZEL UÇAK MAKETİ YAPILIŞI


Uçak maketi yapmaya karar verdiniz ve uçak maketi nasıl yapılır merak ediyorsunuz.

Buyrun çok güzel ve kolay bir Uçak planör maketi. Çift kanatlı uçak maketi için geri dönüşümden faydalanarak çok basit malzemelerle çok güzel oyuncak uçak maketi .

Resimlerle Uçak maket yapılışını göstermişler bende resimlerin altına her zamanki gibi yazdım. Kartondan yapılan basit uçak maketi.Kolay gelsin.

kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir
kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir

 

kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-1  kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-2
Kullanılacak malzemeler: Karton veya bir karton kutudan faydalanabilirsiniz,İki koli bantı 1 tanesi renkli olmalıki uçak güzel görünsün, Bir küçük kağıt,ped  bardak, İçecek içmede kullandığımız köşeli pipetlerden.Kağıt peçete rulosu.Uçağın alt ve üst kanatlarının ve kuyruk için iki küçük parçanın nasıl kesileceğini görüyorsunuz.
kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-3

Uçağın burun kısmını kağıt bardaktan ve köşeli pipetlerden yapıyoruz. Kartondan pervanesini burun kısmına takınız. Pipetleri takmak için 6 adet delik açın

kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-4
Rulo kartonun altına 4 adet eşit uzunlukta kesik atıyoruz buraya kuyruk takılacak.Kuyruğun nasıl kesileceği yukarlardaki resimlerde görünüyor. Büyük ve biraz küçük kartonu birbirine geçirerek yapıştırınız. Uçağın kanatlarının ve iki kanatı birleştirecek 4 adet kolonun çevresini mavi bantla yapıştırıyoruz. Bardağı uçağun burnuna geçiriniz.Karton silindir rulonun ortasına falçata yardımıyla açacağınız delik pilot kabini oluyor.Üst kanadıda yapıştırınız ve uçağın bazı yerlerini 1. resimdeki gibi boyayarak süsleyiniz.
http://www.looledo.com

This Post Has 6 Comments

 1. Ayşe Beyza

  Çok güzel bir uçak maketi teşekkür ederim

 2. batuhan

  teşekkurler

 3. emre

  Çok basit ve guzek

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Kolay gelsin

Bir cevap yazın