PLASTİK BARDAKTAN SEPET ŞEKLİNDE ŞEKERLİK YAPILIŞI


Hobi, Öğrencilere

Çocukların bu faliyeti yapmaktan çok keyif alacaklarını düşündüğüm plastik bardaktan küçük sepetler,şekerlikler nasıl yapılır onu sizlerle paylaşmak istedim.Bu şekerlikleri yurtdışındaki öğrenciler okulda yapmışlar.Bende elimden geldiğince,resimlerden anladığım kadarıyla nasıl yapmışlar sizlere anlatmaya çalışacağım.Fakat gelin görünki sepetin sapı olarak kullandıkları meteryalin adını bilmiyorum:) Fakat kırtasiyelerde satıldığını biliyorum.Pet bardakla baykuş nasıl yapılır

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi
plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-1  plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-2
Pet bardakları sonunda 2 santim mesafe kalıncaya kadar dilim ,dilim kesmişler.

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-3  plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-4

Sepetin sapı olarak kullanacağınız meteryali zımba makinesi ile zımbalayınız ve 2. resimdeki gibi tersine kıvırarak bir yanndaki şeritin altına geçiriniz.

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi  plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi
Şeker ve çiçeklerle süslenmiş bitmiş şekillerini görüyorsunuz.Bu şirin şekerlikleri görünce aklıma ramazan bayramında miniklere el öpmeye gelen çocuklara böyle içinde şeker olan şekerlikleri hediye edebiliriz bu onları çok mutlu eder.Bu arada demeden geçemeyeceğim lütfen çocuklarınızı uyaraın bayramda el öpmeye hiç bir yabancının evine gitmesinler ve asla kimsenin evine girmesinler.Hatırlayacağınız gibi Kayseride 3 küçük yavrumuz bu şekilde katledilmişti.Bende 3 küçük çocuk annesi bir hanım olarak bu olayı sizlere hatırlatmayı ve bu önemli uyarıyı yapma gereği gördüm.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir