Hobi El İşi Oyuncak Yapımı PLASTİK BARDAKTAN ÇOCUK YAPILIŞI

PLASTİK BARDAKTAN ÇOCUK YAPILIŞI

236

Benim çocuklarımda evde atık meteryallerden, değişik şeylerle ilginç eşyalar, objeler yapmaya bayılıyorlar. Tabi evi dağıtmadıkları,dağıttıklarınıda topladıkları sürece ses çıkarmıyorum. Bu tarz faliyetler ilkokulda ve okul öncesi eğitim içinde çok önemli.bilgisayar ve tv başında çok fazla vakit harcamak hem sağlıkları, hem sosyal hayattan kopmaları anlamına geliyor. böylelikle onlarında hem eğlenmelerine hemde öğrenmelerine olanak tanıyorum.Bazen bende onlara katılıyorum ozaman kavga çıkıyor:) ben işin ucunu kaçırıp etkinlğin büyük kısmını yapmaya çalıştığımda ilk kızlarım kıyameti koparıyorlar:). onlarıçok seviyorum. isimleri nemi? Oğlum Gurur Kışla 20 Kasım 2002 Doğumlu 4. sınıfı bitiriyor 2012 eylülünde 5. Sınıfa Yani Orta Okula Geçicek, yeni Müfradattan nasibini alıcaklardan yani. Ortanca Kızım Masal  30 Haziran 2005 Doğumlu.Oda 1. sınıfı bitirip 2. sınıfa geçicek.En minik yavrumda  Küçük Kızım Nazar  Oda 14 Eylül 2006 Doğumlu bu yıl okula başlıyacak.Gördüğünüz gibi yavrularım çok küçükler,işte evim,çocuklarım,eşim ve fırsat bulursam siz dostlarım için yaptığım ve sitelerim :).Neyse çenem düştü:)

Bu arada etkinliğimize gelelim bugün plastik bardaktan çocuk yapılışını paylaşıyorum sizinle. Bu arada aşağıdaki minikler benim değil:) benimkim olduğumu ve miniklerimi görmek isterseniz  Burdan  buyruuunuz :)

Plastik bir bardağı resimdeki gibi diklemesine 5 parçaya bölüyoruz. baş,kol kısmından biraz kısaltıp kesiyoruz.

Fon  ve Gramafon kağıtlarıyla bebeğimize el,papyon,şapka vs yapıyorz. ağzını gözlerini ve burnunu ister çizin isterseniz kağıttan kesip yapın. bu güzel çocuk için bence ipten uzun güzel bir saçta yapılabilir, hatta kağıttan mini cici bi elbise vs vs artık gerisini siz halledersiniz:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz