Örgü Modelleri Bebek Örgüleri PİNTEREST’TE TIĞ İŞİ RENGARENK DALGALI ÖRNEK

PİNTEREST’TE TIĞ İŞİ RENGARENK DALGALI ÖRNEK

2646
Pinterestten-dalgalii-ornek-tig-isisyle
Pinterestten-dalgalii-ornek-tig-isisyle

Pinterest sosyal ağında herkesin örnek tarifini aradığı Dalgalı tığ işi rengarenk Bebek battaniye model tarife.

İp değerlendirmek için bence bu model Gerçekten de çok harika. Elinizdeki artan ipler azsa küçük bir lif içinde değerlendirebilirsiniz

bes-renkli-tig-isi-pinterest
bes-renkli-tig-isi-pinterest

Yaptığınız örgü tasarım büyüklüğüne göre istediğiniz renkte, istediğiniz renk sayısında battaniye, çanta daha birçok örgü yapabilirsiniz.

Örgüde pembe, beyaz, sarı, mavi, yeşil gibi 5 Renk bir araya getirilmiş. Bu örnekte de renk seçimi Tamam ben sizin istediğiniz gibi yapabileceğiniz şekilde.

renkli-battaniye-crop-ortu
renkli-battaniye-crop-ortu

Siz bu örneği hangi alanda çalışacaksınız o alana uygun ip seçimi ve elinize yatkın Tığ seçimi ile modeli uygulayabilirsiniz.

Geometrik desenli tığ işi örneğine Başlarken İstediğiniz boyuttan bir buçuk kat daha büyük olarak zinciri çekmeniz gerekir.

iki-tarafli-iple-orgu
iki-tarafli-iple-orgu

Dalgalı örgü örnekleri olduğu için 1 metre zincir çekerseniz bunun ebatı 60-70 cm’e düşecektir. Onu için zinciri fazla çekmek gerekiyor.

Aynı şekilde bebek battaniyesi içinde en az 130-140 santim 150 santim zincir çekerseniz 100 santim ebatında battaniye yapılır.

sirali-renkli-tig-isiyle-orgu-2
sirali-renkli-tig-isiyle-orgu

Zincir üzerinde Trabzanlar ile dalgalı örgü şekli elde edilerek Bunun üzerinde renk renk ipler ile sırayı aynı alttaki sıra gibi tekrarlayarak örüyorsunuz.

sibelle-orgu-nazarca-site
sibelle-orgu-nazarca-site

Model hep kendini tekrarlayan model, kolay bir tığ işi birçok örgü içinde Renkli olarak da bir iki renk üzerinden de yapabilirsiniz.

Video: Sibelle Örgü

Dalgalı Rengli Battaniye Örgü Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz