Hobi PENYE İLE HARİKA ŞAL YAPILIŞI

PENYE İLE HARİKA ŞAL YAPILIŞI

359
penye-tisorttan-sal-boyun-fulari-yapilisi

Tesettürlü Gerdanının görünmesini istemeyen ve Boyun Şalı kullanmayı sevenlere  Penye Tişörtten Yapılan Yazlık ve Kışlık Şal Modeli olarak kullanabileceğiniz Şal Yapılışı.

Benden Örgü Şal isteyen sevgili hanımlara ,özellikle Yaz için Şal örmeyi düşünen bayan arkadaşlarıma Günlük Boyun Fuları ve Şal olarak kullanabilecekleri Penye Şal Modeli.

Penye Şal yapmak için Penye kumaş almanıza da gerek yok. Eskiyen ya da size eşinize küçük gelen daralan bir Penye bluz ya da tişört kullanabilirsiniz de.

Ayrıca Tesettürlü hanım arkadaşlarıma da bu Yazlık Şık Şal Modelini önerebilirim. Bu şekilde gerdanınızı Şal ile Kamufle ederken aynı zamanda şıklığınıza şıklık katar farklı bir Tarz ve Stil oluşturabilirsiniz de.

Penye buluzün resimde görüldüğü gibi alt bölümünü kullanmışlar. Bu şekilde Şalın boyuna gelen bölümü Tişortün etek kısmı olacağı için o bölümü dikmenize gerek yok.

Hem bu şekilde dikişsiz ve Örgü örmeden bir kaç kesme ve düğümleme yöntemi ile çok şık bir Şal yapabilirsiniz.

Biraz süslü bir Şal olmasını isterseniz penye püsküllerin uçlarına iri renkli boncuklar takabilirsiniz.

Yok ben illaki Örgü Şal istiyorum diyen dostlarıma buradan Tığ ve Şiş ile örülen Şal Örgülerinin linklerini de vereyim.

Nako’nun bayanların hizmetine ve beğenisine sunduğu Nako Şal Örgü Videosuna bakabilirsiniz. Yazlık Örgü Şal modeli isteyen değerli hanımlara.

Yine Türkçe anlatımlı Şal Örneği Videosu Arzu hanımın örnek anlatımı ile her zaman ki gibi detaylı,videolu harika bir 2015 Şal Modeli.

Kışlık Şal Örnekleri isteyenler için Güllü Şal Örneğinin videosunu tavsiye edebilirim. Fıstık Yeşili ile örülmüş çok şık bir Şal çeşididir.

Yine oldukça şık özellikle Abiye Kıyafetlerin üzerine ve Gelinlik üzerine kullanmak için Şal Örneği arayan dostlara tavsiye edebileceğim Çiçekli Tığ İşi Şal Modeli videolu çok güzel bir örnek.

Burada paylaştığım 39 Tane  Şal Modeli içinde belki beğeneceğiniz bir Şal modelleri bulabilirsiniz.

penye-tisorttan-sal-boyun-fulari-yapilisi
penye-tisorttan-sal-boyun-fulari-yapilisi

penye-tisorttan-sal-boyun-fulari-yapilisi-1
Yukarıda iki ayrı resim var. Bunlardan ilkinde penye ti-şortu nereden keseceksiniz onu görüyoruz 2. resimde püsküller için nasıl keseceğimizi. Buluzun bel kısmı Şalın boyun kısmı olacak ve siz diğer taraftan 1 santim genişliğinde yaklaşık 15-20 santim uzunluğunda püsküller kesmelisiniz.
penye-tisorttan-sal-boyun-fulari-yapilisi-4
Burada da 2 resim var. İlkinde her püskül yanındaki püskül ile birleştirilerek tam dibine düğüm atılıyor. 2. Resimde ise her püskül diğer püsküle birleştirilerek düğüm atılmış.
penye-tisorttan-sal-boyun-fulari-yapilisi-3
İsterseniz bu şekilde Spor yazlık bir şal olarak kullanabilir isterseniz biraz daha renk ve ahenk katmak için uçlarına renkli büyük boncuklar düğümleyebilirsiniz de.
penye-tisorttan-sal-boyun-fulari-yapilisi-2
T-Shirt in eine Niedlich Schal-T-shirt into a cute scarf-T-shirt i en sød tørklæde-

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz