PARACORD İPİ YA DA SUTAŞINDAN YAPABİLECEĞİNİZ KARDANADAM
sutasindan-kardanadam-yapma

PARACORD İPİ YA DA SUTAŞINDAN YAPABİLECEĞİNİZ KARDANADAM


Ayakkabı bağlama ipi ile yapılan  kardanadam oldukça şirin görünüyor.Paracord ipi denilen bu iple en bilinen şey ayakkabı bağcığı ve bileklik yapmakta  kullanılması. Bu ipten avcılık malzemeleri ve balıkçılar için malzeme satan dükkanlardan bulabilirsiniz.  Fakat isterseniz bu güzel kardanadamı sutaşından da yapabilirsiniz. Kardanadam yapmak için malzemeler neler bakalım. Siyah ve beyaz sutaşı,gözler için iki küçük siyah düğme başına süs olarak biraz daha büyük bir düğme, sutaşını yapıştırabilir yada daha sağlam olması için aralarından dikebilirsiniz.

Kırmızı küçük bir kumaş parçasından kardanadamın burnunu yapıştırdıktan sonra bir kaç süpürge teline bir parça çomak takarak karadan adamın eline süpürge yapabilir boynuna da farklı renkteki bir kurdeleden atkı yapabilirsiniz.

Bu güzel kardanadam faliyetini nerelerde değerlendirebileceğiniz hakkında biraz fikir yürütelim.  Okulda öğretmenin evde herhangi bir malzemeden kardanadam yapın ödevinde ve Bir pano olarak kullanabiliriz arka fonu farklı renk kumaş olan ya da şu kahverengi çuval kumaşlarından bir kare çerçeveye dikin üzerine bu kardanadamı dikin çocuk odasına asarak hoş ve farklı bir dekor yapabilirsiniz.

sutasindan-kardanadam-yapma
sutasindan-kardanadam-yapma

sutasindan-yapilan-kardanadam

Bir cevap yazın