PANTOLON ÖRGÜSÜ:BEBEKLERE ALT BEDEN BURGULU UZUN PAÇA
Nazarca-alt-beden-burgulu-bebek-pantolon

PANTOLON ÖRGÜSÜ:BEBEKLERE ALT BEDEN BURGULU UZUN PAÇA


Bebeklere Örgü Pantolon modelleri tarifleri, videolu anlatımlı. Bu sayfada Alt beden bebek örgülerinde Uzun paça Burgulu Pantolon örgüsü nasıl yapılır? onu öğreniyoruz.

El Örgü Pantolon Bej rengi yeşil bağcıklı, saç örgü burgusu ile yapılan Bebek pantol kış için ideal bir model.

bebek-pantolon-burgulu-2-sis-2-parcali
bebek-pantolon-burgulu-2-sis-2-parcali

Bebeklerin ve çocukların en çok kullandığı kışlık örgülerden bir tanesi. Alt beden Pantolon örgü çalışması beline bağcık işi Kordon geçirilerek yapılmış.

bebeklere-alt-beden-orguler-pantolon-tarifleri
bebeklere-alt-beden-orguler-pantolon-tarifleri

Bağcık örmek için farklı yöntemler var, İnanılmaz Tığ teknikleri adlı yazımızda İlginç aparatlar ile örgüler bölümünde 3 tığ ile nasıl kordon yapılır? tekniğini görebilirsiniz.

2 Parça Halinde Yapılan Saç Örgülü Bebek Pantolonu

Sevgili Özge Hanım Bu modelin hırka ve patiğini yapacağını da belirtmiş. Kendisi kanalında paylaştığında Bizlerde bu güzel modeli sizlere sayfamızdan sunacağız.

yesil-bagcikli-burgu-sac-orgu-orgu-pantolon
yesil-bagcikli-burgu-sac-orgu-orgu-pantolon
  • Alt beden kışlık bebek örgü modellerinde en çok kullanılan örgüler den olan bu güzel model 1 ve 1,5 yaş bebeklere uygun yapılıyor.
  • Kartopu Baby One iki renk kullanılmış bej rengi pantolon da yeşil renk baytürk yapımında kullanılmış.
  • 4 numara şiş ile örülen model düz örgü, belinde ve paçasında ikili lastik, model yapımda da haroşa ve burgu modeli uygulaması ile 3 örnek ile yapılıyor.
  • İki parça halinde hazırlanan modelin paça lastiğine çiftli lastik ile başlamak için 30 ilmek atılıyor.
  • Paça boyunu kıvrılarak kullanabilmek için ayrıca lastik uzun örülüp daha uzun süre kullanışlı bir şekilde model hazırlanmış oluyor.
  • Aynı örgü tekniğini kullanıp farklı modeller hazırlayabilirsiniz. Buradaki saç örgüsü burgu modeli yerine modelin tamamında da örnek yapabilirsiniz.
  • Başka örgü desenlerini de tek sıra halinde uygulayabilirsiniz. 2 Uzun paça boyu aynı boya getirilip hazırlanır ve daha sonra ağ kısmı için birleştirilir.

Şişlerle çocuk pantolonu üst bölümü yapılıp duble lastik ya da çift lastikli bitirebilirsiniz. Burada bel lastik boyu geniş tutularak içinden bağcık geçiriliyor.

Kaynak: İçerik post makale nazarca.com-Videolu anlatım orgu hanesi Kanalına Aittir.

1,5 Yaş Uzun Paçalı Bebek Örgü Yapımı

Bir cevap yazın