OYUNCAK KEDİ NASIL DİKİLİR


El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi

Çorapla yapılan el işi oyuncakları devamlı buldukça sizlerlede paylaşıyorum. Sizde çocuğunuza çoraptan yapılan sevimli kedi oyuncağı yapmak istiyorsanız bu oyuncak kedi çok güzel. Tabi kedisi içinde bu oyuncak kediden yapmak isteyenler çıkabilir kedilerinde çok hoşuna gidecek ilgisini çekicektir. Çorapları değerlendirme adına ve yeni oyuncaklar üretmek için eskileri değerlendirerek hem ortaya farklı herkeste olmayan şeyler çıkarabilir,hem çocuğunuzu bunlarla mutlu eder hemde eskilerinizi değerlendirmenin yolları nedir bulmuş olursunuz. Resimleri inceleyerek hep beraber bakalım oyuncak kedi nasıl,neyle yapılır.

coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi
coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi

coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-2  coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-3

Öncelikle çorabı 5 ayrı parçaya ayırınız. 2. resimde gördüğünüz şekilde parçaları dikin içine elyaf doldurunuz.2. resim Çorabın bilek kısmından kesilen iki uzun parçayı göstermiş yani diktikten sonra çevirip içine elyaf konmuş hali

coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-4  coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-5

Çarabın ayak altına gelen kare kesilmiş parçayı bu üsteki resim gibi kesip dikin çevirin elyaf doldurun ve ağzını resimdeki gibi 4 bir yanını birleştirerek tekrar dikiniz top gibi yapın bu kedinin başı olacak. İlk başta diktiğiniz geniş uzun olan parçanın başına dikerek birleştiriniz.

coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-6  coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-12

Üsteki 1. resimde kulakların kesilip dikilisini gösteriyor. İkinci resimdeyse kedinin oval olan parçasının nasıl dikildiğini gösteriyor.

coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-13  coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-14
Ovak parçayı çorabın bilek kısmınla birleştirmişler ve yine bir kafa oluşturarak bu ikisini birbirine dikmişler

coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi-15  coraptan-guzel-oyuncak-kedi-yapimi

Yukardaki resimde kedinin başının dikilişi gösterilmiş ve kedinizin yüzünü hangi dikiş tekniğiyle dikeceğiniz yakın plandan çekilmiş resimle gösterilmiş.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir