ORTADA EBE ÖRGÜ MODELİ

ortada-ebe-orgu-modeli
ortada-ebe-orgu-modeli

Küçük örnekli Şiş işi Motifi Ortada Ebe Örgü Modeli Battaniyeler ve Bebek örgü Yelekler de sık kullanılan Düz ve Haraşo modeli üzerine kurulu olan Anlatımlı Tarifi bulunan basit bir model.

Bu örneği burada göreceğiniz Bademli Çimen Modelin de olduğu gibi Yuvarlak yaka uzun kollu Hırkalar da kullanabilirsiniz. Eminim Bebek Hırkalarında minik örneği ile çok şirin görünecektir.

ortada-ebe-orgu-motifi
ortada-ebe-orgu-motifi

Kalın ipler ile yapıldığında Kenarları haraşo ortası Ortada Ebe modeli ile Kalın Battaniyeler yapabileceğiniz bu Model Robalı ve Yakadan başlanan Bebek Hırka ve Yeleklerin de bu örneği düşünebilirsiniz.

Örneğin motifleri 4 sıradan oluşuyor.4 ve katları hesaplanarak ilmek atılıyor. Zaten çok ufak örnekli olduğu için sayılar çok fark etmez çift sayı şeklinde ilmekleri atmanız yeterli olur.

Ortada Ebe Örgü Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*