El İşleri Bebek Örgüleri ÖRNEK BURGU CÜMBÜŞÜ:ÇİFTLİ BURGULAR ÖRGÜ

ÖRNEK BURGU CÜMBÜŞÜ:ÇİFTLİ BURGULAR ÖRGÜ

1955
Nazarca-Orgu-burgu-cumbusu-ciftli-burlulu-ornek
Nazarca-Orgu-burgu-cumbusu-ciftli-burlulu-ornek

Örgülerden Çiftli burgu modeli olarak bilinen hem de Burgu cümbüşü örgü modeli olarak isimlendirilen güzel Çiftli burgulu örnek tarifini video ile göreceğiz.

Bu genişlikte bir burgulu desen genelde örgülerin bütününde, modellerin bazı kesimlerinde kullanılır. Ya da sadece modelin bazı yerlerine uygularsınız.

Saç bandı, Bandana,Bere,Atkı,Boyunluk gibi örgülerde de bu tarz burguların çok kullanıldığını görebiliriz.

iri-burgulu-nazarca-cift-burgu-modeli
iri-burgulu-nazarca-cift-burgu-modeli

Özellikle dış giyim dediğimiz El örgüde kaban, manto, hırka, ceket gibi bay, bayan, bebek örgülerinde, çocuk örgülerinde de bu modeli değerlendirebilirsiniz.

Örnek olarak kollarda birer tane, hırkanın ön tarafında, kenarlarında birer adet kullanabilirsiniz.Bere modellerinin alt bölümünde bununla başlayıp üstünden çıkarılan ilmekler ile devam edip farklı bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

ikili-burgu-cumbusu-modeli
ikili-burgu-cumbusu-modeli

Çiftli burgu örgü modeli yapılışı oldukça kolay gösterişli çok olan bir örgü deseni.Örgü burgu cümbüşü yeşil ve kahverengi tonlarında 2 tane bebe ipi ile ayrı ayrı çalışılıp gösterilmiş.

Kalın burgulu örgü modeli erkek ve örgülerinde bilirsiniz ki burgu çok kullanılır ve yakışır. Bu yüzden erkek tavsiye edilir.

Yine Kadın patik modellerinde ön bölümlerinde bu şekilde Burgulu örnekleri desen olarak kullanabiliriz.

ciftli-iri-burgular-orgu-erkek-orgu
ciftli-iri-burgular-orgu-erkek-orgu

Kahverengi olan da kalın bir örgü ipi ve 4,5 numara şiş ile görmüş olduğunuz motif çıkarılmış.Kenarlarında bırakılan haroşa ilmekleri saymayınca sürece 18 ilmek.

Sadece burgu modelleri 18 ve katları ile hesaplanıyor.Her iki kenarındaki Haroşa örgü ilmekleri de sayıldığında görmüş olduğunuz desen için tam olarak 26 ilmek gerekiyor.

Çiftli İri Burgulu Örgü Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz