El İşleri Bebek Örgüleri ÖRMEYE ÇOK VAKTİ OLMAYANLARA HEMEN ÖRÜLEN YELEK

ÖRMEYE ÇOK VAKTİ OLMAYANLARA HEMEN ÖRÜLEN YELEK

1203
Nazarca-hemen-yapilan-robali-kiz-yelek
Nazarca-hemen-yapilan-robali-kiz-yelek

Örmeye çok vakti olmayanlar için Hemen örülen çok pratik, basit, şiş gibi görünen Tığ işi iki renkli Robalı Bebek yelek modeli tarifini göstermek istiyoruz.

Yelek modelinde hem kalp hem de tığ işi baklava görüntüsü olan bir desen uygulaması çalışılıyor. Örgüde kullanılan model şiş örgülerini anımsatıyor.

gunluk-tig-isi-bebek-yelek-videoları-2
gunluk-tig-isi-bebek-yelek-videoları-2

Tığ ile yapılmış, robadan sonra model yapımına geçiliyor. Roba üzerinde ise çapraz trabzan tekniği 2 renk ile ikisi kırmızı, bir sıra beyaz şeklinde yapılmaktadır.

Robanın artışlarında sayılar farklı olarak çalışılmakta, bunu video içinde ayrıntılı bir şekilde göreceksiniz.Bebek Hırka Yapımında da aynı teknik uygulanır.

bebe-yelekte-capraz-trabzanli-model
bebe-yelekte-capraz-trabzanli-model

Gövdeyi koltuk altında birleşmesinden sonra model uygulaması yapılır. Model başlangıç ve bitiş de yani örgünün geri kalanında bütün olarak Desenler ortaya çıkıyor.

Omuz kısmının en yüksek bölümünden etek ucuna uzunluğu 36 buçuk santim. Kol altından genişliği 30 santim olarak belirlenmiş. Bu yelek çok rahatlıkla 2 yaş civarı çocuklar için örülür.

Bebek Yeleklerin de Beden Büyütmek

Daha küçük yaşlardaki çocuklar için örmek için ilk baştaki yaka ilmek zincir sayıların aynı başlayın. Aynı yerleştirme sırası ile yapınız.

İkinci sıra ve diğer sıralarda üçer, ikişer artırılan bölümlerde birer defa atılma yapılmalı. Geri kalan yerlerde artırmaları aynı yapabilirsiniz. Sadece ilk 4 artış ta bunu yapmanız yeterli.

Bu şekilde 1-1,5 yaş uygun bir çalışma olacaktır. Tam Bir Yumak ip Kullanılıp, 2 yaş çocuklara kadar giyilebilecek şekilde hazırlanmış.

orgu-askim-bebegim-yelek-modeli-anlatimli
orgu-askim-bebegim-yelek-modeli-anlatimli

3 yaş grubu çocuklara örülecek yelekler robanın birer artış yapılan son sıralarında ikişer, üçer arttırma yapılarak aynı sırada model uygulamaya başlayabilirler.

Yelek bedeni büyütmede, yakadan daha büyük başlamak isteyenler Her bir ayrımına 4 zincir fazla Çekerek başlayabilirler.

Ön için 4, kol için 4, arka için 4, diğer kol için de 4 şeklinde başlayıp, 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygulamaya başlayabilirsiniz.

beyaz-pembe-robali-sis-gorunmu-yelek
beyaz-pembe-robali-sis-gorunmu-yelek

Nako lüks Minnoş Baby örgü ipi 2,5 numara Tığ kullanılıyor. İpi daha kalın olanlar tığ numarasını Biraz daha büyük Kullanmalı.

İpi daha ince olanlar küçük numara tığ ile yapmalı. Bu da bedenin Biraz daha büyük ya da küçük olmasını sağlayacaktır.

Robadan Başlanan Yelek Roba Ayrımları

  • 11 zincir çekip Yeleğin önü için hazırlayın. Bu noktada ayraç takıp ayırma yerini belirleyebilirsiniz. 11 trabzan için 11 zincir zemin olarak önlere Hazırlandı.
  • Kol ayrımı içinde 14 zincir çekildikten sonra tekrar zincir yuvasının içine bir ayraç takılır.
  • Yeleğin arkası için 22 adet zincir çekin, bu noktaya da 22 trabzon yapılacak. Sonra kol için tekrar 14 zincir, ön içinde 11 zincir ayrılıp Robadaki gerekli olan ayrımlar yapılmış olunur.

Kaynak:Tığ İşi Bebek Yelek Makale nazarca.com-Videolu anlatım Örgü Aşkım Bebeğim Kanalına Aittir.

2 Renkli Çabuk Örülen Robalı Yelek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz