ÖRGÜDE BASAMAKLI RENK  GEÇİŞİ İLE ÖRGÜLER VE TARİFİ
orgude-basamakli-renk-gecisi

ÖRGÜDE BASAMAKLI RENK GEÇİŞİ İLE ÖRGÜLER VE TARİFİ


Motifi görünen ancak Tek Parça şeklinde yapılan Basamaklı Renk Geçişi Örgü Sitili ile Motifli Yatak Örtüleri,Motifli Kadın Hırka ve Yelekler,Motifli Bebek Battaniyeleri gibi Modelleri de Tek Parça şeklinde Bu Teknikle Örebilirsiniz.

Örneğin ve Tekniğin detaylarına geçmeden Kalpli Dümen Örgü Lif Modeline de bakmak isteyebilirsiniz. 2 Renkle örülen Yeni bir Model.

Videonun ilk 50 sn Önceden yapılan Battaniye Tarifleri ile başlıyor.Bakın Model yabancı anlatımlı.Ama Tığ işi bilen herkesin bildiği Tığ İşi Su Taşı Tekniği ile yapılıyor.

koseden-baslanan-basamakli-renk-gecisi
koseden-baslanan-basamakli-renk-gecisi

3 lü trabzanlar ile yapılan model arada 1 zincir ile Yuvalara 3 trabzan 1 zincir 3 trabzan şeklinde de örülüyor.Yapılan Trabzan sayısı İp kalınlığına göre 3 ya da 4 trabzan olabilir.

Ancak aklınızın karışmaması için Videonun başında Basamaklı Renk Geçişi Örgü nasıl başlanıyor iyi anlamalısınız. Video Rusça olduğu için anlamanız gereken Başlarken kaç zincir ile başladığını anlamak için Bayan Rusça sayarken sizde sayın.

renkli-basamakli-tig-orgu-yapimi
renkli-basamakli-tig-orgu-yapimi

Örgü örmeyi az çok bilen her Kadın Videoyu izlediğin de Modelin tekniğini görecek ve anlayacaktır.Örnek Siyah İple bir motifi bitirdiğinde ip koparmadan bir üst Basamakta i Motife aynı renk ile devam ediliyor.İş nasıl Basamaklı Geçiş modeline başlanır? ona dikkat edin.

Örgünün tekniğini çözdüğünüz de Bu örgü Stilini Bayan Yelek ve Hırkaların da Battaniye,Örtüler gibi modelleri rahtlıkla Tunus işi ya da Değişik başka Tığ örnekleri ile de yapabilirsiniz.

Tığ Örgüde Basamaklı Renk Geçişi Videosu

Bir cevap yazın