Örgü Modelleri ÖRGÜ PATCHWORK YILDIZ İKİ YÖNLÜ YATAK ÖRTÜSÜ MOTİFİ

ÖRGÜ PATCHWORK YILDIZ İKİ YÖNLÜ YATAK ÖRTÜSÜ MOTİFİ

833
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif

Örgü Patchwork yıldız Tığ işi İki Yönlü Motif-Altıgen Motif üzerine Tığla örülen Yıldız motifler ile iki motifin birleşiminden yapılan İki Yönlü Kullanılan Örgü Yatak Örtüsü Örneği.

Gördüğümde çok beğendiğim patchwork yıldız tekniğinin örgü ile yapıldığı çift yönlü tığ işi motifi sewritzytitzy.blogspot.com blogunda gördüm ve sizler ile paylaştım.

Burada sizinde gördüğünüz gibi Motifin tek tarafı Yıldız şeklinde diğer tarafı ise motifin aralarından görünen renkler ile çok güzel görünüyor.

Ben Renkli görünen alana tam ortaya İnci Boncuk dikildiğinde Karyola Baza üzerine Kırlentleri ile takım Örgü Yatak Örtüsü olarak çok şık durur diye düşünüyorum.

Motifleri nasıl birleştiririz? göstermemişler ancak benim yine Bugün sizler için paylaştığım Altıgen Motifli Sehpa Örtüsü örneğinde olduğu gibi birleştirebilir ve kenarlarını aynı şekilde örebilirsiniz.

Altıgen motifin üzerindeki yıldız yapraklarının her birini farklı renklerde örebilirsiniz de.

Evinize bahar havası getirebileceğiniz insanın içini ısıtan renklerde öreceğiniz Tığ işi Yatak Örtüsüne eşlik edecek Salon için Çek yat ve Kanepe üzerine yine bu güzel Örgü Patchwork Yıldız Motiflerinden Örtü yapabilirsiniz.

Lütfen sayfadan ayrılmadan önce El işleri yazan menümüze bakmayı unutmayın. Her gün sizler için netten derlediğim çok güzel El işi Örnekleri ve Modelleri paylaşıyorum.

iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif

iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif-3
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif-2
Burada maalesef saylar verilmemiş ancak Yıldız yapraklarının boylarının motif üzerindeki yapraklara uyması için aynı sayılarda trabzan örmek gerektiğini hatırlatayım.
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif-5
Ortasını tomurcuk örmüşler. Bu tarafta Yıldız oluyor diğer tarafta aralardan renklerin göründüğü bölümde bu ortası çukur. Çukur olan ortasına İnci Boncuk diktiğiniz de gerçekten harika durur. Zaten iki yönlü bir örnek
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif-1
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif-6

İşte burada tam ortaya İnci boncuklardan veya uygun şekilli renkli düğmelerden dikebilirsiniz.
iki-yonlu-orgu-altigen-yildizli-motif-4

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz