batik-iple-orgu-virus-fular

ÖRGÜ MERSERİZE VİRÜS FULAR YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Hem Şal Hem ular Modeli olarak yapılan Merserize Virüs Fular Modeli olarak Videolu Tarifi ile gösteriliyor. Daha büyük örüp Şal Modeli olarak ta kullanılır.

Püskül ya da Ponpon yerine Tığla yapılan Halkalı saçaklar çok ama çok yakışmış.Bu aşama da isteyen Kenar Örneği ya da Püsküller yapılır.

orgu-tig-isi-virus-fular
orgu-tig-isi-virus-fular

Fular örmek için kullanılan ip Merserize Alize Diva Batik ip ve 3 numara Tığ kullanılıyor. 10 zincir çekilir Hemen ilk zincire batılır birleştirilip halka yapılır 4 zincir çekilir ve halka içine 20 tane 2 li trazan olacak şekilde doldurulur.

4 zincir çekilir geri dönülür ve yine her trabzan tepesine yine 2 li trabzanlar ile yine 20 tane 2 li yapılan Trabzanlar yapılır 3. sıraya geçilir.

yeni-fular-modeli-tarifi
yeni-fular-modeli-tarifi

Örümcek Ponponlu Atkı Kenarına yapılan Kenar örneği gibi bu modele de öyle Fular Kenarı yapabilirsiniz. Batik iple örülen Kadın Atkı modeli için buradan bkz.

Merserize Fular Videosu

2. Devam videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “ÖRGÜ MERSERİZE VİRÜS FULAR YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir