Örgü Modelleri ÖRGÜ FISTIKLI LİF YAPRAKLARI YAPIM AŞAMALARI

ÖRGÜ FISTIKLI LİF YAPRAKLARI YAPIM AŞAMALARI

1520
tigla-lif-yapragi-motif-yapimi
tigla-lif-yapragi-motif-yapimi

Örgü Çilek Lif Modeli ve benzer Banyo Lif Modellerin de kullanılan Fıstık örnekli Lif Yaprakları nasıl yapılır? öğrenmek ve görmek isteyenler için Videolu Açıklamalı Tığ Örgüden Sabun Lifi Yapımı.

Lif süsleme Lif Yaprağı yapılışına başlarken 7 numara Tığ Yeşil ve Beyaz 2 katlı Lif ipleri hazırladıktan sonra 6 zincir çekilir halka yapılır 1 zincir çekilir yuvanın içine aralarda 2 zincir ile 6 tane 4 lü fıstık yapılır.

lifler-icin-fistikli-yaprak-yapimi
lifler-icin-fistikli-yaprak-yapimi

2. Sıraya başladığınız da Yeşil ipe geçilir tığ başa batılır aralarda 1 zincir olacak şekilde her yuvaya 2 tane arasında 1 zincir olan  2 tane 4 lü Fıstık yapılarak 2. sıra tamamlanır.

3. sıraya başlayınca aynı şekilde her yuvaya 2 tane 4 lü çekilerek bitirilen Fıstıklar ve bu Fıstıklar arasında 2 zincir çekilerek sıra sonuna kadar Yaprak tamamlanır

5. sırada Yaprakların sivri olan bölümlerine başlanır detaylı yapılışı için altta bulunan Lif Yapımı Videosuna bakabilirsiniz.

Tığla Örülen Örgüleri ilgisi olan Kış Şıklığını tamamlayacak İncili Omuz Şalı Modeli örmeyi düşünen hanımlara da burada ki modeli önerebilirim.

Uzun Hamam Lifi Modeli Lif Modelleri bölümünde yayınlanan en son Model yapılışı olan çalışmayı da buradan görebilirsiniz.
Lif Yaprağı Videosu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz