Menü Kapat
ajurlu-papatyali-sis-model-kadin-bluzu

ÖRGÜ DİRSEK KOLLU AJURLU PAPATYALI BAYAN BLUZAjurlu Papatyalı örgü şiş modeli ile yapılan Dirsek kollu Bayan Bluz modeli baştan sona Kadın Bluz nasıl örülür? tarifi ile sizlere sunduk.

Bu Papatyalı Bayan Bluz modeli bizlere Sevgi hanım tarafından sunulmuş, detaylı bir şekilde yapım aşamaları püf noktaları gösterilmiş.

44-46-beden-papatyali-orgu-bayan-bluz
44-46-beden-papatyali-orgu-bayan-bluz

Bluzun yapımında Ören Bayan Madame Koton tek renk örgü ipi kullanılmış. Bayan Bluz ön, arka ve kollar ile ayrı parçalar yapılarak tamamlanmış.

Yazlık örgü kısa kollu bayan bluz modeli olarak da yapabilirsiniz. Kollarını hangi uzunlukta örmek istiyorsanız örebilirsiniz.

kare-yakali-papatyali-bluz
kare-yakali-papatyali-bluz

İsteyenler uzun kol, isteyenler bunu kolsuz ya da kısa kol dirsek kol yapabilirler.

Sadece bayan bluz değil, aynı zamanda harika yazlık örgü modelleri yapabileceğiniz, şık zarif bir bayan örgüsü modeli diyebiliriz.

bayan-bluzu-papatyali-ajurlu-modelli
bayan-bluzu-papatyali-ajurlu-modelli

Bu model ile bayanlar için çok güzel ağır şal modelleri yapılır. Özellikle anne şallarına, Gelin şallarına bu modeli sizlere öneririm.

Ajurlu Papatyalı Kadın Bluz Yapılışı 2 Şişle

Bayan yelekleri, hırkaları gibi birçok örgü de kullanabilirsiniz.Bluz 44 46 beden kadınlara uygun boyutlarda örülmüş ve gösterilmiş.

Eğer beden küçültmek isterseniz modelleri birer dilim yani 10 ar ilmek eksiltmeniz yeterli. Her desen 10 ilmek ve katlarından oluşuyor.

Ya da aynı şekilde Her beden için 10 ilmek azaltarak daha küçük, artırarak daha büyük bedenler yapabilirsiniz.

3,5 şiş Madam Koton örgü ipi ile toplamda 6 desen için 60 ilmek, kenarlar içinde 4 ilmek yani 64 ilmekle Kola başlanıyor. Hem düşük, hem takma kol havasında bir kol yapımına başlanıyor.

sis-isi-papatyali-bluz-yapilisi
sis-isi-papatyali-bluz-yapilisi

Modelin anlatımına kolun yapımından hem örnek he kol yapımını göstererek başlanıyor. Daha sonra ön ve arkası detayları da gösterilmekte.

Kolların yapımı 64 ilmek ile başlanıyor.uzunlamasına 3 çiçek papatya motifi yapılıp 2 sırada düz örülüp, 21 santim uzunluğunda 64 ilmek ile kollar bitiriliyor.

Arka bedende kol kesimi 10 ilmek ile yapılmış Hiçbir şey yapmadan tek seferde kesinti yapılarak kol oyuntusu oluşturulmuş.

dirsek-kollu-papatyali-bayan-bluz-ormek
dirsek-kollu-papatyali-bayan-bluz-ormek

Ön ve Arkanın yapımına 110 ilmek kenarlar içinde 4 ilmek ilmek toplam 114 ilmek atılarak başlanıyor.

Önlerin kol kesiminde de her iki koldan 10 ar ilmek yani, birer desen azaltılarak yapılıyor. Ön ve arka kol oyuntuları aynı şekilde oluşturuluyor.

Kaynak. Modelin videolu anlatımı Anne İşleri Kanalına Sevgi hanıma Aittir.Makale nazarca.com

Papatyalı Ajurlu Kadın Bluz Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir