ÖRGÜ ÇITIR DESEN MODELİ:DAHA KOLAYI VAR MI?
Nazarca-kolay-orgu-citir-desenler-modeli

ÖRGÜ ÇITIR DESEN MODELİ:DAHA KOLAYI VAR MI?


Bebek örgülerine, bayan yeleklerinde Örgü çıtır desenli model tarifi. Haroşa ve düz ilmekler den oluşan kolay olduğu kadar görüşü ile gösterişli bir model

Çıtır Desenler örgü modeli Her yerde kullanabileceğiniz 10 ve 10’un katlarından oluşan bir Örgü. En son 7 ilmek daha eklenen bir örgü.

hardal-renk-citir-desenler-orgu-yapimi
hardal-renk-citir-desenler-orgu-yapimi

Bu örgüye 10 ve katları hesaplandıktan sonra 7 inmeyin daha ekleniyor. En son eklenen 7 ilmeğin 2 ilmeği kenarlar için, 5 ilmekte desenin tam oturması için.

Puf Bebek battaniyeleri için oldukça sade Ama oldukça da şık bir desene sahip. Çıtır bebek örgülerinde bu model ile atkı hırka ve yelek modelleri yapabilirsiniz.

citir-orgu-desenli-bebek-orgusu-tarifli
citir-orgu-desenli-bebek-orgusu-tarifli

Erkek ve Kızlara Süveter ve Pantolon için bu Model tam olacaktır.Bere modeli ile çok güzel takım olur.

Bebek Patiklerini de bu Örgü Çıtır desen den birer, ikişer sıra ekleyebilirsiniz. İki şiş ile Örgü örmeyi bilen herkesi yapabilecek kadar basit bir örnek.

Bebek battaniyesi olarak yapabilirsiniz. Battaniye kenarları içinde bu örgünün tek bir deseninden yapıp etrafını sık iğne ile geçebilirsiniz.

orgu-citir-model-harosa-duz-ornegi
orgu-citir-model-harosa-duz-ornegi

Ya da bu Çıtır örnek çok uygun olacak bir şekilde 4 tarafına Haroşa örgü ile çevirebilirsiniz. Bayan yeleklerinde, erkek örgülerinde, kız ve erkek bebek modellerinde kullanılabilir.

Kaynaklar:Yazarı nazarca.com-Videolu anlatım Efsane Örgücü Kanalına Aittir.

Çıtır Örgü Desenli Hardal Renk Kolay Model

Bir cevap yazın