El İşleri Bebek Örgüleri PUF MODEL EKİM BEBEK BATTANİYESİ:TIĞLA 2 RENK

PUF MODEL EKİM BEBEK BATTANİYESİ:TIĞLA 2 RENK

2852
Nazarca-puf-ekim-bebek-battaniye
Nazarca-puf-ekim-bebek-battaniye

Tığ ile hazırlanan Modelli Puf Ekim bebek battaniyesi iki renkli model tarifi.Battaniyeler için lif ipi ile örülen Puf puf Tığ işi Ekim örneğini kullanabilirsiniz.

Gerçekten çok güzel yumuşacık uygun renkler ile kız bebeklere çok şirin battaniyeler, erkek bebeklere çok hoş battaniye modelleri hazırlanabilir.

puf-lif-orgusu-ekim-battaniye-yapimi
puf-lif-orgusu-ekim-battaniye-yapimi

Puf Model Bebek örgülerinde kullanılabilir, lif modelleri yapabilir. tek renk Angora ip olduğunda bayan yelek modelleri, bere modelleri için de uygun bir örgü.

Yine ben kırlent modeli içinde bu örneği size önereceğim. Böyle Puf Örgüler yumuşak iki renk ya da daha fazla renkten oluşan örneğin Çok yakışacağını düşünüyorum.

Ekim Puf Örgü Modelin de iki renkli lif ipi kullanılmış. Sizler bunu Angora ipler ile bayan Hırka,Yelek,Kazak,Bere ve Boyunluk denemelisiniz.

Her bir renk iki sıradan oluşuyor, iki sıra bittiğinde diğer renge yeni modele geçiliyor.

3 numara tığ ve lif ipi ile yapılan Yaprak desenine benzeyen çok güzel bir bebek battaniyesi modeli.

pembe-beyaz-ekim-puf-orgu-battaniye
pembe-beyaz-ekim-puf-orgu-battaniye

Yağmur Hanım Puf bebek battaniyesi için 90 ya da 100 cm zincirle,Lif Modeli içinde 40- 50 santim uzunlukta zincir ile başlayabileceğiniz önermiş.

Ama ben bebek battaniyelerinin daha büyük boyutlu olmasını size öneririm. 3 Çocuk annesi olarak büyük boyutlu battaniyeleri bebeklere çok daha rahat ve güzel sarabilirsiniz.

Bunu beşik üzerinde, karyolasında yatarken büyük bir battaniye olarak da kullanabilirsiniz.

Ekim Bebek Battaniyesi Yapımı

İlk sırada aralarında 3 zincir olan ve 3 Zincire batırılarak yapılan kafesler oluşuyor.Bu kafeslerin üzerine örnek yapılıyor.

ekim-modeli-2-renk-puf-bttaniye
ekim-modeli-2-renk-puf-bttaniye

Burada bir kafes yapılıp, bir kafeste V şeklinde 2’li Trabzanla yapılıyor. V yuvaların içerisine zincirlerin arkasından girerek dolgular yapılır.

Tüm detaylı çalışmayı video içerisinde izleyerek görebilirsiniz. Bebek battaniyesi kenarı için de yine aynı modelin bir deseninden kenar öre bilirsiniz.

Kaynaklar: Özgün makale yazarı nazarca.com-Videolu anlatım Yagmurun hobileri Kanalına Aittir.

Puf Pembe Beyaz Lif İpiyle Battaniye Anlatımı/Baby Blanket

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz