Örgü Modelleri ÖRGÜ ÇİÇEK MOTİFLİ TIĞ İŞİ YAKA ÖRNEĞİ

ÖRGÜ ÇİÇEK MOTİFLİ TIĞ İŞİ YAKA ÖRNEĞİ

1300
tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme

Çiçekli Örgü Yaka düşünürseniz işte Tığla Çiçekli Bayan ve Kız Çocuk Kazakları için Yaka Örneği. Örgü Kazak Ören hanımların karar veremediği Nasıl Yaka Örülür? Örgü Kazak Yakası Modelleri ve Yaka örülüşü Örnekleri arasından karar vermesi oldukça zor.

Ördüğünüz kazak Şiş örgüleri ile de örülmüş olsa da burada ki gibi Tığ Kullanarak Kazak İçin Yaka Örebilirsiniz. Çiçekli Tığ Örneği tek başına istediğiniz Örgü kenarları için,Benek battaniyesi kenarına Örgü ve Tığla Örgü Örtü kenarı örneği olarak ta kullanılır.

İsterseniz çocuk Kazak Örgüleri için renkli Çiçekler örebilir ortaya kızınızın çok beğeneceği şık Örgü Yelek,Örgü Süveter ve Hırka Yakası olarak ta düşüne bilirsiniz.

Size yine sevimli Örgü Yaka modeli olan Ponponlu Örgü Yaka Modelini de göstermek istiyorum. Burada Yine Tığ işi Yaka Örülüyor fakat var olan Yaka değerlendirilerek Örgü İçine Ponpon öreceksiniz.

Örme Yaka çevresine bir sıra Trabzan ya da sık iğne ördükten sonra 3 zincir çekilerek bir halka yapılıyor ve bu halkanın çevresine tığla toplam 5 yaprak örülüyor.

Resimli Kazak Yakası örülüşü Açıklamalı Örgü Kazak Yakası Örneği isteyen hanımlara umarım yardımcı olur. Her resmin yanına kaç zincir ve trabzan ile Yaka nasıl Örülür İngilizce olarak yazmışlar

Birde benim çok zarif bulduğum tek olarak kazaktan ayrı örülen Dantel Yakalar var. Burada çok şık ve resimli anlatımlı Dantelden Yaka Örme aşamalarını görebilirsiniz.

İsterseniz böyle bir Yakayı Dantel olarak örebilir ve onu resimdeki model gibi değerlendirebilirsiniz.

Yaka nasıl örülüyor konusu açılmışken sizlere Türkçe videolu olarak Arzu hanımın şişler ile ördüğü Yakadan Başlamalı Örgü Yelek videosunu da göstermek isterim. Bebek Yelek Modeli isteyen hanımlar bu Yelek Örneğini izleyerek öre bilirler.

tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme
tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme

tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme-2
İlk olarak tekli trabzanlar örün. Çiçeklerin arasındaki mesafeye siz karar verin ve aralarda ona göre Trabzan sayısını eşit örün. 3 Zincir çekilerek alttaki aynı deliğe tığı batırın ve bu halkanın içine8 trabzan çiçek yaprağı örün tekrar 3 zincir çekin.
tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme-3
Aynı halkanın içine toplam 5 yaprak örüp çiçek oluşturacaksınız. Ancak ipiniz kalınsa trabzan sayısını 8 den düşeek 4-6 adet yapabilirsiniz.
tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme-4
Bu Çiçekli Yaka Modeli istenilen tüm Örgü modelleri çevresine kenar örneği olarak örülür ayrıca Çiçeklerden sonra tekrar  5 sıra trabzan örüp böyle Çiçekli Örgü Lif örebilirsiniz.
tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme-5
tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme-6
Bitmiş Çiçekli yaka  örneğini altta görebilirsiniz.
tig-isi-cicek-motifli-yaka-orme-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz