Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÖRGÜ BEBEK CEPKEN ÖRNEĞİ RESİMLİ VE TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI

ÖRGÜ BEBEK CEPKEN ÖRNEĞİ RESİMLİ VE TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI

19038
orgu-cepken-efe-yelegi-modelleri-videolu

70 tane  Örgü Cepken ModelleriÖrme Smokin Yelek,Örgü Atatürk Yeleği,Efe yeleği olarak ta bilinen

Smokin Örgü Yelek örneği Anlatımlı ve detaylı açıklamalı Türkçe Videolu ve Resimli Örgü Erkek Bebekler için

Cepken Yelek Nasıl Örülür

Anlatımlı Bebek Örgüleri isteyenlere tavsiye edeceğim Videolu veya Resimli anlatımlı çok güzel Örgü Bebek ve Çocuk Giysileri nasıl Örülüyor detayları ile görebilirsiniz.

Sizlere bu sayfada Cepken Örneği arayan hanımlar için detaylı ve aradığınız her bilgiye ulaşabileceğiniz güzel bir makale hazırlamaya çalışacağım. Bu sayfada Videolu Türkçe anlatımlı Cepken örme aşamaları yanı sıra Resimli anlatımlı Cepken yapılışı çalışmalarını paylaşacağım.

Örgü işinde iyi olan hanımlar içinde netten bulup derlediğim 2016 Cepken Örgü Yelekler den örnekler sunacağım. Yeni Cepken Örgü örnekleri çalışmalarında Cepken üzerine metal düğmeler ve Zincir detayları ile süslüyorlar.

cepken
cepken

Arzu edenler Cepken ön bölümünü örnekli farklı renk iple arkasını sadece tek renk farklı iple örebilirler.

Bebek Cepken Yelek Nasıl Yapılır? Ön ve arka ayrı,ayrı örülerek daha sonra birleştirilir. Ancak bazı Cepken modeli iki parça bir bütün olarak ta örülüyor.

Örgü Cepken modeli Atatürk Yeleği,Efe Yelekleri,Smokin Örgü Yelek modeli diye de biliniyor.

İlk olarak Derya Baykal örgülerinin paylaşıldığı 2012 yılında paylaşılmış olan Resimli açıklamalı Cepken modeli ile başlayalım.

cepken-nasil-orulur
cepken-nasil-orulur

Açıklamalı Örgü Cepken Örme: Cepken 6-1 yaş arası bebekler içindir. Çocuklar için Örgü Cepken örmek isteyen hanımlar ilmek sayılarını eşit şekilde artırarak örebilirler
Cepken Ön: Her ön ayrı ,ayrı örülür ve 3 ilmek ile başlanarak artırılarak 20 sıra kadar 40 ilmek oluncaya kadar artırılarak Haraşo örülür.

27 sıra Haraşo örülerek ilik yerleri unutulmadan ön bölüm kol kesmeye gelinir.

Kol altından 5 ilmek kesilir ve cepken önün iç tarafından 1 tane kesile, kesile 18 ilmek kalınca ön bitirilir.

Cepken önündeki cepler 20 ilmek 5 sıra haraşo şeklinde örülür ve cepken bittiğinde üzerine dikilir.

Cepken Arka :

64 ilmek ile başlanır ve 30 sıra haraşo örülür. Kol altına geldiğinde her iki koldan 5 er ilmek kol altı kesilir.Kollar kesildikten sonra 54 ilmek kalır ve 20 sıra haraşo örgü ile cepken tamamlanır ve dikilerek birleştirilir.

Evet sevgili hanımlar dilim döndüğünce resimli anlatıma bakarak yazdım isteyenler alttaki Örgü Cepken Şablonuna bakabilirsiniz.

cepken-orme
cepken-orme

Resimli açıklamalı Örgü Efe Yeleği yapılışı Deryabaykal.com sitesinden alıntıdır.

En Yeni En Güzel Örgü Efe Yelekleri-Örme Cepken Modelleri.

Resimlere Tıkladığınızda Daha Büyük Olarak Görebilirsiniz.

Galerideki Yelek ve Cepken Modelleri hak sahiplerine ait netten alıntıdır

Evet şimdi Örgü Tasarım Youtube örgü kanalından İnci hanımın tüm detayları ile anlatımını yaptığı anlaşılır Örgü Çocuk Cepken nasıl örülür videoyu izleyelim.

orgu-cepken-videolu-anlatimli
orgu-cepken-videolu-anlatimli

Türkçe Videolu Örgü Cepken Örme 1. Bölüm

Türkçe Videolu Örgü Cepken Örme 2. Bölüm

Türkçe Videolu Örgü Cepken Örme 3. Bölüm

Türkçe Videolu Örgü Cepken Örme 4. Bölüm

Türkçe Videolu Örgü Cepken Örme 5. Bölüm

11 YORUMLAR

  1. Merhaba yukarıda videosu yer alan altı oval yelek modeline başladım.ön kısım iliksiz kısmin kolunu keserken lastikli kısmın yönü arka kısım ve ilik açılan kısmın lastikleri ile ayni yön olmuyor lütfen yardımcı olurmusunuz? Bahsettiğim ön kısım videolarda yer almıyor bebeğimin doğumuna az kaldı acil dönerseniz sevinirim😊

  2. Merhaba. Anlattığınız yelek modelini yapıyorum fakat selanik kısımlarını 5-6 kez sökmeme rağmen bir türlü öremedim. Yanlış kısıma batıyorum sanırım. Modelim yarım kaldı. Detaylı olarak nereye battığınızı anlatabilir misiniz rica etsem?

  3. Sevgili Beste hanım Işıl hanım videolarda göstermiş siz isterseniz yakın çevrenizden yardım alın çünkü tekrar aynı örnekle ilgili bir anlatım yapılacağını zanneetmiyorum

  4. merhaba.”efsane ata yeleği” cepken modelinizi video yardımıyla yapıyorum. yalnız fazlasıyla acemiyim. bu yüzden videoyu yavaşlatıp adım adım izleyerek örgüyü yapıyorum. cepkenin ön kısmında sol tarafı video yardımıyla oldukça güzel yaptım. fakat sol tarafın yapılışını vermediğiniz için kol kesimini bir türlü yapamıyorum… 4 kez örmeden kesmemiz gerek ama nereden başlayacağımı nasıl keseceğimi bilmiyorum. onun için de bir açıklama olsa çok memnun kalacağım.

  5. Sevgili Elahi El işleri bölümünde resimli anlatımlar bulunmakta ancak ben yazılı anlatım bilmediğim için yazılı örgü anlatımı yapamıyorum ve başkalarının yaptıklarını emeklerine saygımdan alıp sizler ile de paylaşamıyorum.Ancak yazılı örgü anlatımı yapacak arkadaş bulursam birlikte çalışmalar da yapabilirim.

  6. Merhaba sayfanızda hep vıdeolu anlatımlar koyuyorsunuz bazı yerlerde vıdeoları açmak zor oluyor lutfen yazılı anlatımlarada yer verirseniz sayfanızı daha sık ziyaret edebılırız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz