Örgü Modelleri ÖRGÜ BAYAN PATİKLERİ KAPAKLI PRATİK MODEL

ÖRGÜ BAYAN PATİKLERİ KAPAKLI PRATİK MODEL

9356
Pratik-sesli-anltimli-sari-kadin-patik
Pratik-sesli-anltimli-sari-kadin-patik

Örgü Bayan Patik Modelleri Pratik Patik Yapılışı. Kahve Çekirdekleri Örgü Deseni kullanılan Hardal sarısı Örnekli Şiş model Kapaklı Bayan Patik Yapımı.

Modelin uygulanmasında Bonbon lüks patik ipi kullanılmıştır. Sesli Anlatımlı Patik Tarifi ile modeli iyi izleyince acemi hanımlar da uygulayabilirler.

onu-kapakli-sari-patik
onu-kapakli-sari-patik

Bu Kapaklı Patik diğerlerinden çok farklı başlıyor tabanından patik boğazından başlamıyor. Ön taraftaki Patik Kapağından 15 ilmek ile başlıyor.

pratik-kapakli-bayan-patik-videolu
pratik-kapakli-bayan-patik-videolu

Ön kapak 7 diş haroşa yapıldıktan sonra patiğin önünde iki tarafta bulunan haroşalı arttırma sıraları 5 er ilmekten oluşuyor ve buraya başlanıyor.

Arttırmalara 5 er ilmek ayrılırken, ortasında 3 desen halinde yapılan kahve çekirdeği örneği içinde 5 ilmek ayrılıyor.

kahvecekirdegi-bayan-patik-modelleri-videolari
kahvecekirdegi-bayan-patik-modelleri-videolari

Kahve Çekirdeği Patik örneği ilk bir desen 5 ilmekle başlıyor. Artırmalar ile birlikte kahve çekirdeği deseni 2 ve 3 desene çıkarılıyor.

Örnek 3 er ilmekten oluşuyor. Aralarında bir ters örgü yapılmakta. Model Kurulduktan sonra, artırmalar her iki taraftan ajurlu kenarlardan yapılıyor.

sesli-videolu-pratik-kadin-patigi
sesli-videolu-pratik-kadin-patigi

37-38 numara ayak ölçüsündeki bu Patik için toplamda 8 desen kahve çekirdeği yapıldıktan sonra patik önü bitiyor.

3 numara şiş ile örülen patik bittikten sonra 11 ilmekle taban kısmı yapılır. Kenarlardan çıkarılan ilmekler ile örgü taban tamamlanır.

sis-orgulu-kapakli-kadin-ptiker
sis-orgulu-kapakli-kadin-ptiker

Patik topuğu kısmına geldiğinde 10 ilmekle topuk arkası uygulanır.Patiğin kenarlarından 5 er diş haroşa ve bir sıra desen uygulanır.

35 ve 36 numara ayaklar için de aynı ilmek sayıları ile başlanır. Patik önüne uygulanan 8 sıra deseni bir sıra eksik yapabilirsiniz.

kapakli-sis-orgu-ptik
kapakli-sis-orgu-ptik

Ayak ölçüleri 39 ve 40 numaraya uygun olanlar 19 ile başlasınlar. Patik önündeki deseni 10 sıra olacak şekilde yaptıklarında ayaklarına tam gelecektir. Efsane Örgücü Kanalın Patik Videosu için Çok Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz