ÖRGÜ BATTANİYE VE ŞALLAR İÇİN ÇİÇEKLİ ÇİMEN MODELİ

cicekli-cimen-orgu-tig-isi-battaniye
cicekli-cimen-orgu-tig-isi-battaniye

Bebek Battaniye Modelleri,Örgü Tığla Şık Şal ve Etoller de çeşitli Örgüler için Çiçekli Çimen Örgü Modelinin yapılışını görebilir Çiçeklerin içine İnciler de dikerek farklı modeller yapılabilir bir model.

Bu örneği daha önceden Angora  Alize ipler ile Şal modeli olarak yapılmış örgülerini de çok beğenmiştim. Abartısız orta boy incileri çiçek motiflerin göbeğine dikebilir İncili Battaniyeler de örebilirsiniz.

orgu-cicekli-cimen-sal-modeli
orgu-cicekli-cimen-sal-modeli

Bayan Yelekleri için de bu model güzel olur.Özellikle Kışlık Örnekli Çiçekli Gelin Yelekleri bu model de hoş duruyor.

İhtiyacınız olan genişlikte zincir çektikten sonra toplam 10 tane 4 lü trabzan yaptıktan sonra ilmek 1 cm adar uzatılır hemen dibine batılır başına ip dolayıp aynı noktadan 4 tane ip çekilir 3 zincir  yana batılır bu şekilde çiçeklerin yaprakları yapılır.

Bir daha ki sırada ilmekler tek seferde toplanır.Aralarda 10 tane 4 lü trabzanlar yapılır. Bu modeli 2-3 renk olarak ta deneyebilirsiniz.
Çiçekli Çimen Battaniye

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÖRGÜ YELEKLER HIRKALAR VE ŞALLAR İÇİN ÖRNEKLER | Nazarca.com
  2. ŞİŞ ÖRGÜ YAPRAKLI PEMBE ŞAL TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*