Örgü Modelleri ÖRGÜ 6 DİLİMLİ ÇEYİZLİK ÇİÇEKLİ LİF YAPIMI

ÖRGÜ 6 DİLİMLİ ÇEYİZLİK ÇİÇEKLİ LİF YAPIMI

2308
ceyizisi-cicekli-dilimli-orgu-lif-modeli
ceyizisi-cicekli-dilimli-orgu-lif-modeli

6 Dilimden oluşan Çiçekli Çeyizlik Tığ İşi Örgü Banyo Lif Modeli yapılışını öğrenmek için burada ki Açıklamalı Lif Yapılışını izleyebilir ve Türkçe videolu Anlatımlı Yeni Lif Modelleri örebilirsiniz.

Lif Modeli hakkında yazmaya başlamadan önce Ören Hanım kanalının sahibi Sevgili Emine hanıma çok geçmiş olsun der Allah’tan yavrusu için Acil Şifalar dilerim.

Görünüşü ile bana Çarkıfelek Lif Modelini anımsatan üzerinde Çiçek desenleri olan ve 6 dilim yapıldıktan sonra birleştirilen Kolay Çeyizlik Lif Örneği yapımı için Emine hanıma çok teşekkürler.

Baklava dilimi şeklinde yapılan Örgü Lif dilimlerini birleştirme aşamasında ortalara yapılan Fıstık Modelleri ile çok daha şık olmuş.

Emine hanım 2 katlı Lif ipi kullanmış tavsiyem aynı şeklide kullanmanız. Bu şekilde Lif Modelleri daha yumuşak ve hacimli olur.

dilimli-lif-modeli-cicekli-ornek
dilimli-lif-modeli-cicekli-ornek

Bu arada size önereceğim Örgü Balık Poşetlik ya da Örgü Balık Lif Modeli olarak kullanılan ve Krokodil Tığ işi ile yapılan Lif Modeline de buradan bakabilirsiniz.

Çeyizlik El Sokmalı Lif Modelleri isteyen hanımlara da tam eyiz işi Güzel Lif modeli örneği isterseniz buna da bakmayı unutmayın.

Son yazımda Dün Çiçek Esintisi Oya Modeli olan Çeyizlik İğne Oyası yapılışı için değişik ve zarif iğne Oyası Modeline buradan bakınız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz