ÖRGÜ 6 DİLİMLİ ÇEYİZLİK ÇİÇEKLİ LİF YAPIMI

ceyizisi-cicekli-dilimli-orgu-lif-modeli
ceyizisi-cicekli-dilimli-orgu-lif-modeli

6 Dilimden oluşan Çiçekli Çeyizlik Tığ İşi Örgü Banyo Lif Modeli yapılışını öğrenmek için burada ki Açıklamalı Lif Yapılışını izleyebilir ve Türkçe videolu Anlatımlı Yeni Lif Modelleri örebilirsiniz.

Lif Modeli hakkında yazmaya başlamadan önce Ören Hanım kanalının sahibi Sevgili Emine hanıma çok geçmiş olsun der Allah’tan yavrusu için Acil Şifalar dilerim.

Görünüşü ile bana Çarkıfelek Lif Modelini anımsatan üzerinde Çiçek desenleri olan ve 6 dilim yapıldıktan sonra birleştirilen Kolay Çeyizlik Lif Örneği yapımı için Emine hanıma çok teşekkürler.

Baklava dilimi şeklinde yapılan Örgü Lif dilimlerini birleştirme aşamasında ortalara yapılan Fıstık Modelleri ile çok daha şık olmuş.

Emine hanım 2 katlı Lif ipi kullanmış tavsiyem aynı şeklide kullanmanız. Bu şekilde Lif Modelleri daha yumuşak ve hacimli olur.

dilimli-lif-modeli-cicekli-ornek
dilimli-lif-modeli-cicekli-ornek

Bu arada size önereceğim Örgü Balık Poşetlik ya da Örgü Balık Lif Modeli olarak kullanılan ve Krokodil Tığ işi ile yapılan Lif Modeline de buradan bakabilirsiniz.

Çeyizlik El Sokmalı Lif Modelleri isteyen hanımlara da tam eyiz işi Güzel Lif modeli örneği isterseniz buna da bakmayı unutmayın.

Son yazımda Dün Çiçek Esintisi Oya Modeli olan Çeyizlik İğne Oyası yapılışı için değişik ve zarif iğne Oyası Modeline buradan bakınız.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. 2018 LİF MODELİ ÇİÇEKLİ YILDIZ | Nazarca.com
  2. 110 TANE ÖRGÜ SABUN BEZİ LİF MODELLERİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*