Menü Kapat
Nazarca-Nup-Ornekli-Su-kanali-orgu-modeli-yapmak

NUP ÖRGÜLÜ SU KANALI ÖRGÜ DESEN YAPIMIÇok gösterişli örgü modelleri için sizlere Nup örnekli Su kanalı örgü modeli çalışmasını tavsiye ederim. Videolu anlatımlı 3 boyutlu kabarık Nup fıstık teknikli bir model.

Nazarca örgü modelleri YouTube kanalımıza ait olan bu çalışmada Teslime Hanım bizlere benim çok beğendim bu modeli videolu bir şekilde nasıl yapılır? gösteriyor.

nup-fistikli-su-kanali-orgu-deseni
nup-fistikli-su-kanali-orgu-deseni

Sizlere bir önceki modelimizde Dost Kanallardan Robası farklı dilimli bebek yelek modelini de öneriyoruz.Yine kendi örgü modellerimizden En küçük tomurcuklu örgü modeli tarifini de görmenizi isterim.

Nup örnekli Su kanalı örgü modeli çalışmasını Sevgili Örgü editörümüz Teslime hanımın ellerine emeklerine sağlık Çok şahane bir model çalışmasını çok da güzel anlatmış.

Yelek, bere, hırka, kazak ,erkek örgüleri, atkı, bebek örgüleri, çocuk modelleri, her örgü için kullanılabilir desende bir model.Örgünün içerisinde Nup tekniği dediğimiz fıstık tekniğinin benzeri şiş örgü tekniği uygulanmış.

nup-orgu-model-tarifleri-nazarca-orguler
nup-orgu-model-tarifleri-nazarca-orguler

Nup Örgü Su kanalı örgü modeli içerisinde Nup örgüler ile kabarık Bir desen yaratılmış. Her iki kenarındaki kabarık ilmekler de şahane olmuş.

Her iki tarafına bırakılan birer ara örnek ile harika bir örgü yapılmış. Bir örnekte 2-3 model bir arada uyum içerisinde Çok şahane bir örnek.

nazarca-youtube-orguleri-nup-su-kanali-orgusu
nazarca-youtube-orguleri-nup-su-kanali-orgusu

Nup örnekli Su kanalı örgü modeli gibi Bu tarz modelleri kalın örgü ipleri ile uzun Örgü kadın paltoları,Hırkaları, örgü uzun kadın Manto gibi modellerde kullanabilirsiniz.

Erkek örgüleri içinde bu Örgü ile neler örülmez ki? Nup Fıstıklı Su kanalı örgü modeli Farklı renkler ile yapılarak bizlere gösteriliyor.

pembe-nup-fistikli-modelle-kabarik-orgu
pembe-nup-fistikli-modelle-kabarik-orgu

Eşinize babanıza ya da erkek çocuğunuza Erkek hırkası, Erkek süveter,Kazak ve Yelek modelleri için de bu model ile hepsini örebilirsiniz.

Şiş Örgüler de Fıstıklı Nup Örgü Örnekli Model

  • Bu model 21 ilmek ve katlarından oluşmakta. Burada sarı renkli örgü de orta kalınlıkta bir bebe ipi ve 3 numara örgü şişi ile Örneğin anlatımı la Mia Baby iple yapılmıştır.
  • Model 21 ilmekten oluşuyor demiştik. Tüm bu ilmekler den sonra iki tane de kenar ilmeklerini atın. Bu şekilde 21 İlmekle Desenler yerleştirdiğinizde en son 2 ilmek daha atıp bu modeli kurup örgüye geçebilirsiniz.

Kaynaklar:Yazılar nazarca.com-Videolu anlatımı Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Nup Fıstıklı Su Kanalı Örgü Modelinin Yapımı/Knitting Pattern

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir