Dekorasyon NEFİS BAHÇE PEYZAJLARI

NEFİS BAHÇE PEYZAJLARI

466
modern-havuz-basi-kameriyeler

Nefis En Güzel Bahçe Peyzajları

Gecenin saat 2:38 ‘zi olmuş web sitemde çalışmaktan yorulan kendime yatmadan önce tanıdığım son 20 Dk Pc başında oturma hakkımı Dekorasyon sitelerine bakarak geçirmeye karar verdim. Birbirinden güzel Evler, en güzel Havuz Dekorasyonları, Harika Salon ve Teras Dekorasyonları, En güzel Bahçe Peyzajları arasında ordan oraya gezip dururken yabancı bir web sitenin Bahçe Peyzajı hakındaki sayfasında takılıp kaldım.

Çok eskiden beri evinin bir Bahçesi olmasını hayal eden ama 40 yaşına kadar hiç bahçeli bir evde oturmayan bir insan için haliyle Bahçe Peyzajına, Mobilyalarına, Dekorasyonuna ve verdiğe huzura çok aç kaldım diyebilirim. Ben bundan 4 sene kadar önce Bodrum/Turgutreis’te 1. bahçe katında oturduk fakat gelgelelim evimiz bir site bahçesindeydi kapımın önünü süpürmekten başka hiç Bahçem var diyemedim.

Evlerin bahçeleri çitler ya da duvarlarla ayrılmadığı için herkes birbirinin kapısının önünden geçebiliyordu. Tabi yinede bir bahçenin olması o zamanlarda hepten küçük olan çocuklarımı çok mutlu etmişti artık hep bahçede oynayabiliyorlardı. Fakat ben kapısını kapatabileceğim her şeyiyle bana ait olan , bahçesinde mangal yapabileceğim Semaverimde odun ateşinle yaptığım çayımı içerken Nargilemi içeceğim, havayı sıcak gördüğümde Baçedeki Sedire uzanıp şekerleme yapacağım hayeller kuracağım özgürce yaşayacağım bir Bahçe istedim..

Neyseki hayallerinden asla vazgeçmeyen umudunu hep içinde sabırla taşıyan bir yapım var ki 41 yaşına girmeme  8 gün kala hala bir gün Bahçeli Bahçesinde mümkünse birde Havuzu olan :) Denize nazır manzarası olan merkezde bir Tatil Kasabasında Dublex bir evim olacak umudunu içimde taşıyorum.

Tabiki hayallerimiz gerçekleşecek diye bir şey yok , belki hiç gerçekleşmeyecek. Fakat o hayalleri kurduğumuz sürece umudumuz hep taze kalarak bizleri yolları dikenli, yaşaması zor, geçinmesi imkansız, huzuru yakalamamanın çok az bir ihtimal olduğu bu Dünya’da tutunacak bir dal olacaktır.  Gerçekçi olmalı ama hayallere de tutunabilmeliyiz derim ben.

Umarım bizlere Bahçe Dekore fikirleri verebilecek güzel Bahçe Dekorasyonu olduğunu düşündüğüm Bahçeleri sizlerde beğenirsiniz.

Bahsettiğim Dekorasyon sitesinin adı www.decoist.com  gerçekten harika çok emek verilmiş bir site. Dekorasyon delilerinin benim gibi 20 dk girip uzun süre çıkamayacağı sitelerden diyebilirim. Neyse burda emeklerine saygı sitenin linkini de verdim isteyen buyursun ziyaret etsin.  Şimdi o sitede gördüğüm bir çok güzel hatta Nefis Bahçe Payzajları, Dekorasyonları vardı fakat ben aralarından benim için Nefis olanları bana resmine dahi baktığımda Huzur veren Bahçelerin resimlerini seçtim.  Burda siz sevgili Okyucularımla da paylaşarak burda hep beraber yorumlayalım ben dahil herkes burda fikirlerini ve görüşlerini birbirileriyle paylaşabilsin istedim. Buyrun beraber Bu güzel Bahçelerde zevki sefa edelim Dostlar.

modern-havuz-basi-kameriyeler
modern-havuz-basi-kameriyeler

Beni aslında bu güzel Ahşap ya da metal tam anlayamadım Kameriyesi olan , lüks hasır bahçe koltuk takımlarından ziyade ışığın etrafa verdiği o nüans etkiledi diyebilirim. Şurda 3 lü hasır bahçe koltuğunda oturup ayaklarımı önündeki pufa uzatarak sevgili eşimle beraber Semaverde çay ve Nargile keyfi yapmak isterdim doğrusu. Hayelci olan ben hayal kurarken dahi gördüğünüz gibi gerçeklerden uzak kalamıyor acaba bu bağçede bizi Sivrisinekler yermi ? diye aklımdan geçirmeden yapamıyorum:)  Eğ artık böyle güzel, lüxs bir Bahçesi olan bir evin sahibi olabilirsek onada kesin bir çözüm buluruz artık:) Tabi ben bu güzel bahçe Kamelyasının bu tarafında bir Havuz olduğunu varsayıyorum benim olduğunu hayal ederken :)

masa-basi-bahce-yemek-dekoru-mobilya
masa-basi-bahce-yemek-dekoru-mobilya

Bana Mermer Sütunlarıyla bir Otelin giriş kapısını anımsatan bu güzel açık hava Şömineli Mermer Kameriye (tabi buna kameriye denilirse) bu arada dikkat ettiyseniz bir Kamelya bir Kameriye diyorum nette her iki türlüde yazılıyor çünkü. Neyse biz masamıza dönelim dostlar buyrun karnı aç olanlar bir adım öne çıksın. Böylesine güzel bir bahçede Rakı – Balık ikilisini ağırlamak hoş olurdu doğrusu. Aslında biraz benim için fazla modern ben daha çok biraz salaş şeyleri seviyorum fakat burası hoşuma gitti. Heleki Bahçenin öte tarafındaki Ay ışığı yansıyan Göl manzarası ürpertici olsa da beni cezbetti doğrusu.

Intricately-carved-stone-pillars-bring-some-classic-charm
Intricately-carved-stone-pillars-bring-some-classic-charm

Şimdi farettim bu üsteki iki resimdeki Mekan aynı Mekan. Sadece birinde Gece diğerinde Gündüz ve Mobilyalar farklı ama fotoğrafın çekildiği mekan aynı. Anlaşılan Bahçe Mobilyalarının tanıtımları Resim Katalogları için Fotoğraf çekilen bir Bahçe. Neyse biz bize hissetirdiklerini yazmaya devam edilim. Gece Açık hava yemekhanesine dönen Bahçe Gündüz kendini bulmuş diyebilirim. Gece versiyonunda Göl ürpertici görünürken şimdi gözüme Gizemli görünüyor. Bahçedeki Mermer sütunnlar Gece daha bir İhtişamlı görünüyorlardı. Yanlız açık havada Bahçede Şömine fikri bana çok sıcak geldi. Fakat merak etmeyin bu sefer “bir ton odun ne kadar acaba ” diye aklımdan geçirmedim:)  Bu güzel Hasır Koltuklu Bahçe mobilyasıda çok güzelmiş fakat çok pahalı oluyor ya bunlar. Tamam anladık kaliteli mal fakat insanların alım gücü olmayınca işte ancak benim gibi seyredip alamıyorlar. Hani sadece elit kesime zengin üst tabaka insanlara hizmet etmemeli bence hiç bir Müessese.

Pergolas-help-provide-form-to-the-outdoor-dining-area
Pergolas-help-provide-form-to-the-outdoor-dining-area

Bu Bahçe güzel fakat öyle Nefis bir havası yok tabi. Fakat burda oturup Dostlarla kahve içip birbirimizin kahve fallarında para,huzur nasip gibi şeyleri görmek keyifli olurdu hani:)  Demir işlemeli Bahçe mobilyalarını soğuk bulsamda genelde bu Mavi Demir Bahçe masa ve sandalyeleri, Koltukları bana sıcak geldi.

havuzlu-ozel-bahce-peyzaji
havuzlu-ozel-bahce-peyzaji

Evin arka tarafındaki Koruluk yok farzediyorum zira bu evin hayalini kurabilmem için fotoğraf üzerinde photoshop yaparak şu arkadaki ağaçlarıi koruluğu alayım oraya bi Deniz ve Yeşil dağları karşı kıyıların yerleştireyim. Tamam arkadaki koruluğu geçtim Bahçe gerçekten Nefis ama Değil mi? Evin tek katlı olması en küçük yavrum Nazar’ımın hayellerinden olduğu için sevdim. Ben ne kadar Dublex istesemde hep Apartman dairelerinde oturduğumuz için sanırım küçük kızım merdiven çıkıp inmekten yoruldu:) Bahçenin ışıklandırması, Havuzu çok güzel. Bahçedeki özel yeşil alanlar olması toprakla uğraşmayı sevenler için güzel.

Even-modern-pergolas-in-the-garden-can-use-a-hint-of-natural-green
Even-modern-pergolas-in-the-garden-can-use-a-hint-of-natural-green

Desenli kumaşlardan Hasır 2 tekli bir kanepeli bahçe mobilyaları çok güzel fakat ortada duran ahsap eskitme ahşap görünümündeki Sehpa gerçekten çok şık ve mobilyalar ile çok uyumlu bir Bahçe Mobilya Takımı olmuş. Orda uzakta Kırmızı pembeli olan Koltuk değildir herhalde.

Elegant-outdoor-living-space
Elegant-outdoor-living-space

Keşki bu üsteki Veranda Dekorasyonunu ve Veranda Bahçe Mobilyalarını daha yakından görebilseydik. Fakat Bahçenin ne kadar büyük ve nasıl yemyeşil Harika olduğuna Bakarmısınız? Allah aşkına. Şu evin içini ,dışını , Bahçenin dört bir yanını tüm ayrıntıları ile görmeyi çok isterdim. Kimbilir hangi Ülke’de Hangi Şehir’deki bir evin Bahçesi. Tabi ben bu evin ve dolayısıyla Bahçenin İzmir’de olduğunu varsayacağım:)

cok-kisili-hasir-buyuk-bahce-kanepesi
cok-kisili-hasir-buyuk-bahce-kanepesi

Şimdi aranızda “aman çok matah Bahçeler sanki, ben çok daha harikalarını gördüm bunlar da ne ki? ” diyenlerin seslerini duyar gibiydim şimdi bu küçük Bahçe köşesi Hasır kanapenin nesi var dediklerini daha net duyuyorum. Hemen açıklayayım durun bir. Bu hasır geniş ve rahat Bahçe Kanapesi  hani benim yazımın başındaki  bahsettiğim Bahçede şekerleme yapacağım Kanepe bu işte  :)  Çok rahat ve sesiz sakin huzurlu bir ortam gibi görünüyor gözüme.

acik-hava-bahce-somine-havuzbasi-dekoru
acik-hava-bahce-somine-havuzbasi-dekoru

Bu güzel ve Romantik Bahçe Verenda Şöminesini görünce aklıma bir tanıdığımızın Laptop çantası için  söylediği  ” Bilgisayarımdan çok çantasını seviyorum” sözünü hatırlattı bana :) ne alaka diyenlere Şöminenin ihtişaamını ve devasa boyutlarına baktığımızda burası ev sahibinin evinde en sevdiği alan olduğu gün gibi ortada. Hani sevilmeyecek gibi de değil yani . Şöminenin üzerine bir Plazma Tv yerleştirdikmi harika bir film keyfi yapılırdı hani. Bu arada ucunu gördüğümüz yer bir Havuz desem değil. Deniz desem su bu kadar yüksek olamaz herhalde. Sizin bir fikriniz varsa bizlerlede paylaşırsanız sevinirim. Yorum yazmak isterseniz mutlu olurum buyrun aşağıdaki yorum bölümüne yorum yazabilirsiniz.

Evet artık 2:38 de yazmaya başladığım yazımı noktalamak üzereyim son bir kaç şey daha yazmak istiyorum zira saat sabaha karşı 3:54 ve ben 6,30 da kalkarak küçük kızımı okula götüreceğim. Dilerim Güzel Rabbimiz hepimizin gönlüne göre verir, hepimiz hayellerimize kavuşur Huzur içinde birer hayatlar kurabiliriz. Sağlıcakla nazarca ile kalın Hoşçakalın

Dilek Özatmaca-Özsoylu Nazarca.com Admini

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz