Örgü Modelleri Bebek Örgüleri MOZAİK MODELLİ KARE ÇOK AMAÇLI MOTİF

MOZAİK MODELLİ KARE ÇOK AMAÇLI MOTİF

1361
İlmekli-kare-mozaikli-motif
İlmekli-kare-mozaikli-motif

İlmekli kare motifler dediğimiz bebek battaniyesi, paspas, yatak örtüleri, kırlent motiflerinden Tığ işi Çok şahane 4 renkli Mozaik motif nasıl yapılır Tarifini sizlerle paylaştık.

Bu güzel Çalışmaya imzasını atan tarifi bizlere sunan Atolyehobi kanalına Ayrıca çok teşekkür ediyoruz, Çok güzel yine muhteşem bir motif tarifi olmuş. Eminim Hanımlar bu modeli kesinlikle deneyeceklerdir.

kare-ilmekli-mozaik-ornek
kare-ilmekli-mozaik-ornek

Motifi isterseniz sıra tekrarı ile büyütebilirsiniz. Bu şekilde kırlent, paspas, kare ortadan başlanan paspas modelleri gibi çeşitli örgüler de hazırlayabilirsiniz.

Modele uygun renkleri ayarladığınız da Reto havası bile verilebilir diye Şerife Hanım adındaki bir arkadaşta yorumlarda belirtmiş, Çok doğru söylemiş.

4-renkle-mozaik-kare-tig-isi
4-renkle-mozaik-kare-tig-isi

İlmekli Mozaik Motifin en güzel tarafı büyütülerek Kare bir örtü olarak kullanılabilir olması. Bu tarz motifler hem kolay hem gösterişli oluyor.

Çift taraflı kullanılan motifin ters yüz yüze farklı görüntüde olan bir motif. İsterseniz daha küçük bir kare motif halinde bırakabilir, daha büyük yapabilir, Ya da birbirine ek yaparak motifli örtüler elde edebilirsiniz.

mozaikli-tig-modeli
mozaikli-tig-modeli

Model için bir tane zemin rengini ihtiyacınız var, renk tonlamasını düzgün ve birbirine uyumlu yaparsanız çok güzel olur.

Koton ip ve 2,5no tığla orta kısmında motif başlanıyor. Ortasından hanım dilendi bey beğendi mantığı ile başlayarak ilmekli motif halinde çalışılıyor.

mozaik-ilmekli-tig-ornek
mozaik-ilmekli-tig-ornek

Sesli Anlatım Kaynak:atolyehobi

Mozaik Çok Amaçlı Kare Motif Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz