Örgü Modelleri Bebek Örgüleri MOTİFLİ KAPŞONLU 4-5 YAŞ ÇOCUK HIRKA YAPIMI

MOTİFLİ KAPŞONLU 4-5 YAŞ ÇOCUK HIRKA YAPIMI

6523
Kiz-cocuk-4-5-yas-motifli-hirkalar-Nazarca
Kiz-cocuk-4-5-yas-motifli-hirkalar-Nazarca

Crochet children’s cardigan. 4-5 yaş kız çocukların çok rahat giydirilebilir Kapşonlu gövdesi ve kol uçlarında Kare motifli Kız çocuk hırka modelinin anlatımlı videolarını göreceksiniz.

4-5 yaş hırkanın beden genişliği 33 santim, omuz kısmından etek ucuna 37,5 santim. Kare motif genişlikleri 8 santim büyüklüğünde.

4-5-yas-kiz-cocuklara-kapusonlu-motifli-ceket
4-5-yas-kiz-cocuklara-kapusonlu-motifli-ceket

Sizin kullandığınız ip ya da tığa göre daha büyük motifler elde edebilirsiniz. Hırka modeli daha Büyük 6-7-8 yaş çocuk hırka modelleri dönüşecektir.

Onun için buradan motiflerin boyutları önemli. Daha küçük motifler ile de 2-3 yaş çocuklar Motifli Bebek hırka modelleri elde edebilirsiniz.

mavi-motiflerden-hirka
mavi-motiflerden-hirka

Yani burada modelin büyüklüğünü küçüklüğünü motiflerin boyutu belirliyor. Sadece motif boyutları daha küçük ya da büyük yaparak istediğiniz yaşa göre uygulayabilirsiniz.

otantik-renklerden-motif-hirka
otantik-renklerden-motif-hirka

Kolları da ona göre uzun ördüğünüz de istediğiniz bedene göre yapabilir, Yetişkin Motifli kadın hırkaları da örebilirsiniz.

Kız Çocuk Tığ Model Hırkalar

cocuk-hirka-motifleri
cocuk-hirka-motifleri

Diğer bir seçenekte aynı sayılarda aynı Koton ip ile çalışırsanız kullandığınız tığı 2 numara yapacaksınız. O zaman bir 2-3-4 yaş arasında kadar hırkayı daha ufak örebilirsiniz.

tig-isi-cocuk-hirka-4-renk-motiflle
tig-isi-cocuk-hirka-4-renk-motiflle

Bu Hırkadaki motifler ve örgü Alize Koton örgü ipi ile yani ince bir iple çalışılmış. Bebe ipi ile çalıştığınızda 7-8-10 yaş çocuk hırkaları boyutuna getirebilirsiniz.

5 yumak farklı renkte ipler Kullanılıp, zeminde krem rengi iple motif bağlantıları ve kollar çalışılmış. Yine aynı renklerde düğmeler kullanılarak Çok şirin bir çalışma elde edilmiş.

Video: Papatyanın Örgü Dünyası

Tığ İşi Motifli Çocuk Hırka Anlatımı/crochet children’s cardigan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz