Örgü Modelleri Bebek Örgüleri MOR BEYAZ ZİKZAK 2 RENK TIĞ ÖRGÜ

MOR BEYAZ ZİKZAK 2 RENK TIĞ ÖRGÜ

994
Nazarca-mor-beyaz-tig-orgu-zikzakli-model-yapimi
Nazarca-mor-beyaz-tig-orgu-zikzakli-model-yapimi

Tığ işi örgüler de çok farklı çok güzel ve çok şık bir örgü bebek battaniye modeli ile sizlere Mor ve beyaz renk ile yapılan Zikzak örgü modelinin tekniğini videosu ile paylaştık.

Bu güzel iki renkli Tığ işi Zikzak örgüsü ile yatakların, Koltukların, çekyatların, kanepelerin üzerine çok şık örgü örtüler hazırlayabilirsiniz.

mor-beyazli-tigla-zigzakli-ornek
mor-beyazli-tigla-zigzakli-ornek

Bu Zikzaklı örnek ile çok güzel rengarenk kırlentler hazırlayabilirsiniz. Bebek battaniyesi için model çok güzel her türlü iplikle çalışıp bu modeli Birçok yerde değerlendirebilirsiniz.

Örülen modelde Beyaz ve mor rengi bebe ipleri kullanılarak hazırlanmış. Siz kendi kullandığınız modele uygun ip ve tığ ile hazırlayabilirsiniz

Model katsayısı verilmemiş, yapmak istediğiniz model,battaniye genişliğinde zincir çekip, hatta biraz daha fazlası zincir çekip, modeli üstüne kurup fazla zinciri sökersiniz.

zikzak-ornekli-mor-beyaz-tig-isi-yapilisi
zikzak-ornekli-mor-beyaz-tig-isi-yapilisi

Bebek battaniyesi içinde 1 metre uzunluğunda zincir çektikten sonra üzerine Zikzak olan Mor beyaz tığ işi modeli kurabilirsiniz. Renk sıralarında renk renk hazırlayabilirsiniz.

Bu örgüde zincir çekme, ilmek çekme tekniği denilen teknik uygulanarak model hazırlanıyor. Burada Trabzanlar üzerine ip almadan iki kere yapılan Trabzanlar ile modelini ikinci sırası zincir üzerine kurularak devam ediliyor.

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu Tarifi Örgü Aşkım Kanalına Aittir.

2 Renkli Zikzak Tığ İşi Tekniği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz