METAL DİŞLİ FERMUARLARDAN KOLYE TASARIMI
fermuardan-kolye

METAL DİŞLİ FERMUARLARDAN KOLYE TASARIMI


Fermuarlar artık sadece giysilerimizde değiller. Resimdeki gibi Fermuarla bir kolyeniz olsun isterseniz yapılışını resimli anlatımda görebilirsiniz. Daha önce sizlerle paylaştığım Mp3 lerinizin şık görünmesi ve kablolarının  kamufle olması için fermuarlardan yapılan etkinlik gibi yine çok ilginç ve ilgi çekiçi bir proje.

Resimdeki Fermuardan yapılan kolyenin ucuna anahtar madalyon gibi nesneler takmışlar fakat fermuarların çekme mandallarından kolye ucu ya da küpe fikri bana çok yaratıcı geliyor. Size gerekli olan boş küpe metelleri aparatları onuda takı malzemeleri satan dükkanlardan bulabilirsiniz.

Fermuarla yapılan kolyeniz için metal dişli fermuar kullanmalı ve yanlardaki kumaşı fermuarın dişlerine zarar vermeyecek şekilde kesmelisiniz. Fermuarın diğer ucuna kolye aparatı halkalardan taktıktan sonra küçük metaller,boncuklar gibi şeylerle daha ilginç ve hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Resimdeki çakmak ne işe yarıyor bilmeyenler için söyleyeyim. Fermuarın yanlarındaki kumaşı kestikten sonra çakmakla hafifçe kumaşı yakarsanız sökülme ya da açılma yapmaz.

DIY-fermuardan-kolye-taki-projesi
DIY-fermuardan-kolye-taki-projesi

This Post Has 3 Comments

Bir cevap yazın