MERDİVENLİ PİRAMİTLİ ÖRGÜDEN BEBEK HIRKASI YAPILIŞI
merdivenli-piranit-orneginden-bebek-hirka

MERDİVENLİ PİRAMİTLİ ÖRGÜDEN BEBEK HIRKASI YAPILIŞI


Eylül ayında Örnek yapılışını yayınladığım modelden Bugün Bebek Hırkası modeli Tarifini göreceğiz.Merdivenli Piramitli şiş modelini Erkek Bebek Örgü Hırka anlatımın da yakışmış.

3-9 aylık Bebekler için örnek tarifi göreceksiniz.Ama bu modeli 3-4 Yaş Çocuk için önerilen sayılar “42 ser ilmek önler- 80 ilmek arka- başlanabilir, orta kalınlıkta anti bakteriyel ipler” bu şekilde yazılmış.

Yelek ön 27 ilmekle başlandıktan sonra 3 diş haraşola etek manşeti yapılıyor. Etek ucundan başlandıktan sonra önler,arka ve 2 kol ile 5 parça yapılıp dikiliyor.

bebek-hirka-merdivenli-piramit-modelinden
bebek-hirka-merdivenli-piramit-modelinden

Bu Hırka 1-2 yaş için yapılmış.Örnek anlatımı 3-6 ay arası Bebekler için.Örneğin kurulumunu kol ve yaka oyuntu yapılışını öğrenip ilmek ilave ederek diğer yaşlar için de yapabilirsiniz.

merdivenli-ornekli-hirkanin-ornegi
merdivenli-ornekli-hirkanin-ornegi

Gri renklerde gördüğünüz bu Modeli ben İlk Turuncu örgü ile görmüştüm.Turuncu rengini çok sevdiğim için örnekte güzel ayrı sevdim.

Örgü Merdivenli Piramitler Modeli Tarifi için buraya bakabilirsiniz.Bahsettiğim Turuncu iple Örgü deseni gördüğünüz gibi aynısı.

Bu yukarıda gördüğünüz Bereyi Sabaha karşı yayınladım.Bu Modelin de daha önce desenini Bugün de Bu Desenle yapılan İnci Yollu Bere Modelinin yapılışını yayınladım.

Hırka için isterseniz bu Enine Zincirli Örgü Modelini kullanabilirsiniz. 3 Boyutlu modeli yakından görebiir tıklayıp yapılışına da bakabilirsiniz.

basamakli-merdivenli-hirka
basamakli-merdivenli-hirka

This Post Has 3 Comments

  1. Seyda

    Merdivenli piramit orneginden yapilan gri hirkada kolalti kesimleri 1 ve 1 seklinde bu cok az degil mi birde kollari ordukten sonra ďuz kesip birlestirdi kesmeden kol oyuntusu yapmasi gerekmiyo muydu cevap verirseniz sevinirim

    1. Sevda hanım inanın ben o adar örgüde iyi değilim.Bu Nedenle bir yanlış yapılmış ya d yapılmamış diyemiyorum.Sanrım ören hanımın tekniği bu

Bir cevap yazın