Hobi MERAKLA BAŞLAYAN AHŞAP YAKMA HOBİSİ SANATA DÖNEN FATİH SARAÇ

MERAKLA BAŞLAYAN AHŞAP YAKMA HOBİSİ SANATA DÖNEN FATİH SARAÇ

210

Ahşap Yakma  Sanatkarı Fatih Saraç

hat-sanatkariBugün sizlere sizinde hayranlık duyacağınızı düşündüğüm Ahşap yakma sanatına ilk defa bir sergide Atatürk portresini yakından inceleme fırsatı yakaladığında tanışan ve bu sanata hevesle sıfırdan başlayarak  hayatının bir parçası yaşam biçimi haline getiren gerçek bir sanatkardan bir üstaddan ve onu Şaheserlerinden,eserlerinden bahsetmek istiyorum.

1982 yılı Yozgat’ın Sorgun ilçesinde dünya’ya gelen 31 yaşında Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Yozgat kaymakamlığında memur olarak çalışmaya başlayan Ahşap Yakma sanatına bir hobi olarak başlayıp bugün büyük eserlere,portrelere imza atan Fatih Şaraç yaptığı Eserlerini görenlerde sanatı ve azmiyle hayranlık uyandırıyor.

Bugün üyesi olduğum Hobitutkunları forumunda paylaşımlarda bulunurken tekrar kendisine rastladığımda çok mutlu oldum. İlk  2012 yılının Kasım ayında Hobitutkunları forumunun değerli üyelerinden biri olarak sitesini ve sanatını keşfetmemle başlayan hayranlığım bugün sizlerle de bu güzel  genç sanatkarı tanıştırmak isteme me neden oldu.

Ahşap yakma sanatı hakkında hiç bir fikri yok iken sergide gördüğü bir Atatürk portresi sayesinde bu hobiye merak saldığını ilk olarak Atatürk Portresi yapmayı deneyerek başladığı bu hobisini geliştirerek bugün bu hobinin değerli sanatkarlarından birisi olması sebebiyle sanatına hayran duyduğum kadar azimli kişiliğine de hayranlık duymama seben oldu.

Genç Ahşap Sanatkarı Fatih Saraç Bey  halen Yozgat Kaymakamlığında memur olarak çalışması sebebiyle bu işe fazla vakit ayıramadığını sadece geceleri tüm boş zamanlarını Ahşap yakma,işleme sanatına ayırdığını söylüyor. Bir çok yerel gazetede ve Haber sitesinde kendisinin TBMM Millet meclisi Cemil Çiçek ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hediye etmek için yaptığı Portrelerini sunarken yapılmış röportaj ve haberini yayınlıyarak bu Ahşap Yakma Sanatkarımızın sanatını tanıtmasını sağlamışlardır

Sanatkarımız bundan yaklaşık 1,5 yıl kadar önce Fatihsarac.net sitesini açarak sanatını bizlerlede paylaşarak bu sanatın ülkemizde gelişmesini ve daha çok tanınmasını misyon edinerek Ahşap yakma sanatkarlarının ve meraklılarının da ilgisini çekmiştir. Fatihsarac.net sitesine ilk girdiğinizde duyacağınız fon müziği ruhunuzu okşayacak ilk olarak müziği kesmemek için sayfaları dolaşmayı biraz askıya alarak müziği dinlemeye başladığınızda daha fazla dayanamayarak Fatih Saraç Eserleri sayfasına bakmaya karar verdiğinizde arka fondaki müziğin kesilmeden çaldığını gördüğünüzde daha bir mutlu olacaksınız.

fatih-sarac-ahsap-yakma-saat-calismasiFatah Saraç Bey’in eserleri arasında dolaşırken Ahşap  Saat Çalışmaları, Ahşap Yakma Duvar Yazıları Panoları,Ahşap Yakma Poertre çalışmaları karşısında fon müziğideki  güzel Keman  tınısı eşliğinde kaybolurken sanatkarımıza hayranlık duymamanız mümkün olmayacaktır diye düşünüyorum.  Aslında ukalalık olmasın diye yazmak istemiyordum fakat yazmadan geçemeyeceğim ki kendisinde kendimi buldum değimi umarım uygun bir değim olmuştur. Ne demek istediğimi sizlere şöyle kısaca bahsetmek istiyorum. Ben 1997 yılında ilk bilgisayarımı aldığımda İnternetin tam olarak ne olduğunu bilmeden Ağabeyime bu meret nerden açılıyorki dediğimde web siteleri diye birşey olduğunu dahi bilmiyordum.

Heyecanla Ağabeyimin bilgisayarı açmasını beklerken monitörde belirecek görüntülerin çok yabancısıydım. O zamanlar Google böyle dev bir arama motoru olmadığından Yahoo daha çok kullanılan bir arama motoruydu.   O aralar hiç aklıma gelmezdi ki varlığından haberdar dahi olmadığım bir sistemin parçası olacağımı internette bir gün benimde bir web sitem olacağını hiç aklıma getirmemiştim.

Web sitesi sahibi olma ve yapabilme hayalim ilk olarak tesadüfen bedava alan veren bir yerden bir site açmakla 28 Ocak 2008 de başladığında bundan yaklaşık 7 yıl önce bugünlere ulaşmak benim için bir hedef olup hayel olmaktan çıkmıştı.

Html, Css,Php gibi kodlama dillerinden bihaber olan ben artık kendi ücretli hostuma ve alan adına sahip olarak sizlerle beğendiğim ve sevdiğim şeyleri paylaşarak hizmet vermeye çalışırken aynı zamanda sitelerim üzerinden  google reklam sektöründe çalışarak evine ek kazanç sağlayan bir bayan olarak kendimle her zamanki gibi gurur duyuyorum.

fatih-sarac-ahsap-yakma-hat-pano-yazi-calismasiBenimde hobi olarak başlayan hayalim Fatih Saraç bey gibi bir tutkuya ve ek kazanç kapısına dönüşerek hayatımın bir parçası oldu. Hiç bir zaman “Ben Yapamamki” lügatını benimsemeyerek ” Onlarda insan onlar yapabiliyorsa ben neden yapamayım ki? ” diyerek çıktığım yoldan geri dönmeyerek istediğim ne olursa olsun araştırarak,soruşturarak ve deneme yanılma yöntemiyle kendimi hergün biraz daha geliştirerek bu sektörde 4 yıldır kendime iş sahası yaratarak çok severek yaptığım bir işe sahip oldum.

Aklınızdan geçen neyse sakın ben yapamamki , elimden gelmez benim öyle şeyler gibi motivasyonunuzu kıracak şeyler söylemeyin. İnsanoğlu Allah’ın yarattığı en zeki ve yaratıcı canlılardır İnsanoğlu gerçekten istediğinde ve azmettiğinde başaramayacağı şey yoktur. Yeterki isteyin ve sizin için imkansız hiç bir şey olmayacağını görün. Denemeden ne de başarılı ve yaratıcı olabileceğinizi göremezsiniz.

Sizinde gördüğünüz gibi Fatih Saraç Beyfendiyle bu sebebden ortak noktalarımız olduğunu düşünüyorum. İçinizdeki cevheri özgür bırakmaz içinizde hayel olarak tutsak ederseniz bilinki bir adım ileri gidemez kendinizi manaton hayatın kollarına mahkum edersiniz.

Bir İlkokul mezunu bayan olarak 40 yaşıma kadar ne hayellerime , ne öğrenme hevesime ne başarma tutkuma gem vurmadım.  Dizginlenen olmak yerine hayatın dizginleri elinde olanlardan olmak terciğim oldu.

Yazımı sonlandırmadan önce Fatih Saraç Beyefendiyi üstün başarı ve azminden dolayı tebrik ederken sizleri de bu büyük sanatkarın değerli göz nuru eserlerini görmeniz için Ahşap Yakma Sanatını sergilediği sitesini ziyaret etmeye davet ediyorum. Ahşap Yakma Sanatkarı Fatih Saraç

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
6 FARKLI GERİ DÖNÜŞÜM FİKRİ
6-tane-geri-donusum-fikirleri-dekorasyon

Hem Hobi, Hem Sanat, Hem Geri Dönüşüm.Atmıyoruz, yeniliyoruz… Atmıyoruz, dönüştürüyoruz.. Devamına Bak

ELBİSE ASKISI İLE TIĞ ÖRGÜ KAĞIT HAVLU ORGANİZER
Nazarca-elbise-askisindan-kagit-havlu-organizer

Tığ işi ve Elbise askısı ile yapılan Kağıt havlu askısı Devamına Bak

2 ÇORAPLA ÇİZGİ FİLM KARAKTERİ GİBİ OYUNCAK KÖPEK
Nazarca-coraptan-gri-siyah-oyuncak-kopek-yapimi

1 Çift 2 Çorapla Çizgi film karakteri gibi Oyuncak köpek Devamına Bak

KURTÇUK TIRTIL TOKA YAPIMI:KIZ ÇOCUK EL ÖRGÜ TOKALAR
Nazarca-kurcuk-ornekli-kiz-cocuk-sac-tokasi

Tığ işi lastikli Örgü kız çocuk Toka modelleri. Bu sayfamızda Devamına Bak

PİYASADAKİ EVDE YAPILAN KOLAY KORONA MASKE TARİFLERİ
evde-kendin-yap-corona-virus-maske-tarifleri

Kolay COVID-19 Yüz Maskesi Eğitimi DIKIŞ OLMADAN, DIY Yıkanabilir yüz Devamına Bak

SAMAN EVLER EKOLOJİNİN VE YAPI DÜNYASININ YENİ TRENDİ
ekolojik-saman-evler-hakkinda-tum-bilgiler

Saman Evler Ekolojinin ve Yapı Dünyasının Yeni Trendi.Ekonomik,Doğal Malzemeler ile Ev Devamına Bak

YAPMAKTAN KEYİF ALACAĞINIZ HOBİLER
hobiler-bos-zaman-ugraslari-kendinyap

Yorucu ve stresli hayatınızı daha çekilir hale getirmek için yapmaktan keyif alacağınız Devamına Bak

BETON SAKSILAR VE OBJELER EV DE NASIL YAPILIR
evde-beton-saksi-imalati-ile-renkli-cimento-saksilar

Dekorasyonda Beton Saksı Yapma fikri son dönemlerde kendini iyice gösterir Devamına Bak

BALKON YENİLEME VE BALKON DEKORASYONU TASARIMLARI
balkon-yenileme-balkon-dekorasyonu-fikirleri

En ekonomik, en ucuz Balkon Yenileme ve Balkon Dekorasyon Fikirleri Devamına Bak

AHŞAP BOYAMADA YENİ PRATİK TEKNİKLER
pratik-yeni-ahsap-boyama-teknikleri

Ahşap Boyama Teknikleri Nelerdir? Ahşap boyama, son yıllarda oldukça revaçta Devamına Bak

LAMİNAT PARKE NEDİR? & LAMİNAT PARKE DÖŞEME
laminat-parke-nedir-laminat-parke-nasil-dosenir

Herhangi bir laminasyon işlemi sonucunda bir araya getirilen ve birbirinden Devamına Bak

ŞİŞ ÖRGÜDEN KEDİ KIRLENT VE UYKU ARKADAŞI
Nazarca-sisle-orgu-kedi-kirlent-uyku-arkadasi-oyuncak

Şiş örgüsü ile iki renk yapılan En kolay kedi çalışmasını, Devamına Bak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz