Örgü Modelleri MAVİ LALE DESENLİ BEŞ ŞİŞ MODELLİ PATİK

MAVİ LALE DESENLİ BEŞ ŞİŞ MODELLİ PATİK

4374
Laleleri-mavi-bes-sis-kadin-patigi
Laleleri-mavi-bes-sis-kadin-patigi

Mavi lale desenli Beş şiş Bayan patik modeli desenleri ve burnu, Mavi renk kalan yerlerinde, ana renk olarak beyaz renk kullanılan Patik yapımı.

Ajurlu Mavi Laleli beş şiş patik 2 part halinde yayınlanmıştır. Detaylı anlatımında mavi ip ile patik burnundan başlamakta.Renk geçişinde minik ilmekler ile desen yapılarak önlere 4 tane mavi Lale deseni yapılıyor.

4-renkli-mavi-lalali-bes-sis-kadin-patik
4-renkli-mavi-lalali-bes-sis-kadin-patik

Yanları ajurlu örgü bırakılarak patiğin yan kısımlarına Minik mavi çiçekler yapılıyor. Zemin ve ajurlu bölümlerde patik bilek yapımında beyaz renk kullanılıyor.

Ajurlu Laleler patik modeli çeyizlik beş şiş patik modelleri için çok şık bir model. Modelin yapımında mavi, beyaz yeşil ve sarı 4 renk kullanılmıştır.

el-orgusu-mavi-laleli-5-es-sis-ptikler
el-orgusu-mavi-laleli-5-es-sis-patikler

Yeşil ve sarı çok az kullanılarak mavi ve beyaz ipler ana renk olarak uygulanmakta. 4 renkli Beş şiş Mavili Laleli patik modeli 37-38 ayaklara yapılıp 5 adet titanyum 3 numara örgü şişleri ile model yapılmış.

Burada isterseniz kendi ilmek atma tarzınızı ile atarsanız. İsterseniz gösterildiği şekilde ilmek atabilirsiniz.12 ilmek ile başlanıp ilmekler bölünür.

mavili-laleli-5-sis-ceyizlik-patik
mavili-laleli-5-sis-ceyizlik-patik

İlmekleri video içerisinde gösterildiği gibi şişler arasında birleştirip mavi patik burun kısmına ilmek çıkarıp, arttırarak her şişte 14 ilmek olana kadar mavi iple devam edilir.

Yeni sıraya geçildiğinde ilk ilmek mavi atılır, bir mavi bir beyaz şeklinde renk geçişi yapılır. Buradan sonra öne 2 tane Mavi Lale yapılıp her iki tarafa Ajurlu patik örgüsü yapılır.

patik-lale-modelli-5-sis
patik-lale-modelli-5-sis

Kaynaklar:Post makale nazarca.com-Videolu Anlatım rengarenk_patiklerim Hulya Çeçen Kanalına Ait.

Mavi Laleli Ajurlu 5 Şiş Patik Videolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz