Dekorasyon MASALI BARBEKÜ TASARIMI

MASALI BARBEKÜ TASARIMI

1204
barbeku-alani-tasarimi

Görüp çok beğendiğim Bahçeler ve Mangal Keyfi yaptıran Restoranlara çok uygun olduğunu düşündüğüm Barbekü Mangal Tasarımı.

Tabi günümüzün koşullarında 30 santimlik bir mangalı Ayda 1 dahi üstünü Et ile dolduramıyor iken bu Mangalın ya da Barbekünün ancak bir ızgarasını doldururuz diye düşünmüyor değilim.

Eskiden Fakirin katığı olan Zeytin ve Peynir dahi uzun yıllardır Et fiyatları ile kapışıyor.

Mangal yakıp ta Kırmızı Et pişirebilen kaç kişi var Allah aşkına.

40 yıl da bir Mangal yapmaya cesaret ederiz onu da 1 kilo Tavuk kanadı ile ancak yapabiliriz. Tabi çocukların üzülmemesi ve yoğun baskıları nedeni ile alınan Yarım kilo kıymadan bol ekmek içi ile 1 kilo Köfte de yapabilenlerimiz parmakla sayılacak kadar az.

Yani sitem etmeyeyim sakin olayım diyorum fakat böyle bir Barbekü Fotoğrafına bakıp “Ayy ne güzelmiş” diye içimden geçirip bunun bizim olduğunun hayalini bile 1 dk kuramayıp gerçeklerimiz ile yüz yüze kaldığım yetmiyor gibi

Çocuğumun gördüğünde “Anne biz bu kadar Eti nereden bulacağız ki?” sözü içime iyice oturuyor.

Aman durumu iyi olan ya da zenginler lütfen üstüne alınmasın. Onlar yiyebildikleri için tabi ki suçlamıyor ve onları Etin pahalı olmasından elbetteki sorumlu tutmuyorum,zaten çok saçma olurdu bu düşünce.

Fakat bizler gibi orta halli vatandaşların ne halde olduğunu görmeyen Devlet adamları Ekonomi çok iyi durumda dediğinde açıkçası söylediğim kelimeleri buradan yazmam abes kaçar ,yakışık kalmaz.

Yani şurada amacım sizlere çok beğendiğim bir Barbekü Masa Tasarımını göstermek iken elimde olmadan konu nereye geldi.

Neyse yapılacak bir şey yok millet yer Fakir koklar her zaman ki gibi diyelim.

Bizde üzerinde Ekmek kızartır,Patlıcan Biber közleriz :)

barbeku-alani-tasarimi
barbeku-alani-tasarimi

barbeku-alani-tasarimi-2
barbeku-alani-tasarimi-3
barbeku-alani-tasarimi

2 YORUMLAR

  1. Aysun hanım bu tasarım yabancı ülkede özel olarak tasarlanmış. Yani bir model isteyenler iyi bir marangoza yaptırabilsin diye maalesef satılık değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz