Örgü Modelleri MANTAR RENK ÖRGÜ KADIN CEPKEN YELEK:ANLATIM

MANTAR RENK ÖRGÜ KADIN CEPKEN YELEK:ANLATIM

8490
sis-isi-mantar-renk-kadin-cepken
sis-isi-mantar-renk-kadin-cepken

El örgü modellerinde Modern kadın örgü modellerini tercih edenlere çok beğeneceğiniz Örgü Kadın Cepken yelek modeli yapılışı. Stefane model üstü dar, altı geniş Mantar renkli Cepken Bayan yelek detaylı açıklamalı tarifi.

Sevgili Işıl Balaban Hanım’a ait Kendi örgü tasarım çalışmalarını kendi kanalında paylaşmış olduğu Enine örülen bir kadın yeleği cepken modeli.

nako-paris-mantar-rengi-yelek
nako-paris-mantar-rengi-yelek

Ön parçalar ön haroşa bölümünden başlayarak enine örgü şeklinde yapılıyor. Yani etekten ya da robasından başlamıyor, ön düğme kenarlarından yan koltuk altı kesimine doğru örülüyor.

tavsan-tuy-kadin-cepken
tavsan-tuy-kadin-cepken

Sevgili Işıl hanımefendi Çok güzel bir tasarım çalışmış, yelek modelinin arkasında küçük A şeklinde bir yırtmaç var.

cepken-bayan-yelek-arka
cepken-bayan-yelek-arka

Büyük Cepken Modelinin Önü kısa arkası cepken modeli modern Tarz bayan örgü şeklinde çok güzel yumuşacık tavşan tüyü gibi bir ip ile örülmüş. Üst kalıbı dar alt tarafa doğru genişleyen A formunda bir Yetişkin yelek modeli.

Cepken-yelek-bayan-boy-on
Cepken-yelek-bayan-boy-on

Bisiklet yakalı Genç kız Cepken modeline 400 gram kadar ip kullanılmış. Beden olarak da 38 40 bedenlere uygun ölçülerde yapılmış.

Mantar rengi bir ip ile çalışılmış %60 polyamit olan çok yumuşak tüylü bir ip, tüyleri dökülme yapmıyor. 100 gram 245 metre 2 yumak kadar ip ile çalışılmış 400 gram ip tüketilmiş.

Video kaynak: Örgü Tasarım

Detaylı Bayan Cepken Yelek Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz