Hobi MANDAL KULLANARAK YAPILAN ETKİNLİKLER

MANDAL KULLANARAK YAPILAN ETKİNLİKLER

1447
mandallayapilanlar

Mandal evde annelerin vazgeçilmez eşyası olduğu kadar hobilerde ve faliyetlerde önemli rolu var. Mandaldan ne yapılır,mandal faliyetleri vs diye arama yapanlar için fikir sunacak faliyetler. Mandal kullanarak neler yapmışlar ve nasıl yapılmış hep beraber inceleyerek öğrenelim. Bende anladığım kadar hangi malzemeleri kullanarak yapılmışlar altlarına yazayım. Bu tarz etkinlikler ilginizi çekiyorsa Hobi adlı menümüze göz atmanızı tavsiye ederim.

mandaldan-cocuklar   mandaldan-dekore-fikirleri

1. resimde mandalla noel baba ve sevimli bir çocuk yapmışlar. Keçe kumaşı ve Akrilik boya ile boyanmış. Keçe kumaşınız yoksa Eva kağıdı veya fon kağıdı vs kullanabilirsiniz.

2. resimde boş teneke salça veya konserve kutusunun çevresine ahşap,tahta mandallar yapıştırılmış benim tavsiyem daha sonra Akrilik veya guaj boya ile boyamanız.

mandaldan-kapi-celengi   mandaldan-denizkizları-yapma

1.resimde mandalların üstüne desenli tek yüzü yapışkanlı kağıtla kesip yapıştırarak süslemeişler. Çember şeklinde kesilmiş bir kartonun etrafına yapıştırarak ve mandallayarak takmışlar.

2.resimde mandalı tutturulan tarafını Ahşap oymacılığındaki gibi oyarak bebeğin başını oluşturmuşlar,Akrilikle boyanmış ve Eva kağıdı ile kuyruk yapılmış.

mandaldan-tutacaklar mandali-buzdalabina-sus-yapma

1.resimde Eva kağıdı,azıcık keçe kumaşı ve yalancı oyuncak gözü kullanılmış. Bu şekilde tutturacak yapabileceğiniz gibi buzdolabına yapıştırılan magnetlerdende yapabilirsiniz. Eva kağıdı ne diyorsanız üsteki fotoğraflarda link verdim tıklıyarak Eva bölümüne gidip tüm detayları öğrenebilirsiniz.

2.resimde  renkli kartonlar ile lale yapılmış . arkasına bir parça mıknatıs ile buzdolabı süsü yapılmış.

mandal-kopek-yapma mandalla-ayna-cevresi-susleme
1. resimde mandal Akrilik veya guaj boya ile boyanmış ve yalancı oyuncak gözü ve küçük süslerle tamamlanmış.

2.resimde mandallar mavi renk akrilik boya ile boyanarak aynanın çevresine yapıştırılmış.

mandallayapilanlar
1. resimde keçe,yapıştırıcı ve  renkli düğmeler ile mandalın üstüne boyanarak yapıştırılan kartonun üstüne keçe çiçek yapılmış.

2.resimde baya detay kullanılmış. Kumaş,ip,ahsap boncuk kullanılarak çocuklar tamamlanmış

mandal-saksi-suslemeleri mansadladan-tirtillar

1.resimde ahşap değişik şekildeki mandallar altan ve üsten pembe bir lastikle tutturularak kullanılmış.

2.resimde hobi malzemesi ve tuhafiyelerde satılan hazır kadife ponponlar kullanılmış tırtıl yapılmış. yalancı oyuncak gözü ile tamamlanmış. Yalncı oyuncak gözü kırtasiyelerde paketi 50 kuruşa satılıyor ve bir pakette bir çok boy yaklaşılk 10 çift göz bulunuyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz