makarnalar-ile-geri-donusumler


MAKARNALARLA YAPILAN ÇALIŞMALAR

Dekorasyon, Hobi

Değişik şekillerdeki makarnaları kullanarak bir çok süs eşyası yapılıyor bende İnternet’te gördüğüm bu iki güzel çalışmayı sizlere de göstermek istedim.

Öncelikle Makarnalardan yapılan Tepsi,Çaydanlık ve Fincana bakalım neler kullanarak nasıl yapılmış.Çaydanlık yapımında çok fazla şişirilmemiş bir balonu kullanmışlar.

Burada dikkat etmeniz gereken noktalara değinmek istiyorum. Yapıştırıcı olarak şeffaf tutkal kullanmalısını ve balonu çok şişirme melisiniz. Makarnaları yapıştırırken balona değil birbirlerine yapıştırmanız gerekiyor.

İçindeki balonun havasını alırken şiddetli bir şekilde patlayarak çalışmanıza zarar vermemesi için balonu çok şişirmeyin ve tutkal iyice kuruduktan sonra balonun havasını alın  ve balon kalıntılarını temizleyiniz.

Çaydanlığın emzik bölümünü kamışlarla sap ve çaydanlık altı için farklı yapıdaki makarnaları kullanmışlar.

Makarnalarla bardak çevresini yada bir vazonun,kavanozun çevresini süslemek için resimli anlatımdaki gibi yine makarnaları birbirine yapıştırılarak ve en son tutkal kuruduktan sonra sprey fosforlu,yaldızlı akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

makarnalarla-neler-yapilir
makarnalarla-neler-yapilir
makarnalardan-bardak-dekoru
makarnalardan-bardak-dekoru

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir