MAKARNA VE FON KAĞIDINDAN YILBAŞI AĞACI YAPILIŞI
zrob-sobie-makarnalardan-ve-kartondan-yilbasi-agaci

MAKARNA VE FON KAĞIDINDAN YILBAŞI AĞACI YAPILIŞI


Bu kadar geri dönüşümle ilgilenen bir bayan olarak aklıma her şey gelirdide makarna ve fon kağıdından noel ağacı yapmak gelmezdi:).  Görür görmez keşki öğretmen Evde Noel Ağacı yapın getirin desede çocuklarıma bende yaratıcılığımı ! gösterip havamı atsam velilere ve öğrencilere :P

Tabi işin şakası fakat gerçekten çok hoş olmuş bence birde buna elektirikçiden yada çarşıdan pazardan aldığınız led ışıkları sararsanız gerçekten harika olur. Geçe parlaması için tavsiyem Yaldızlı yada Metalik Sprey akrilik boya ile boyamanız. Gerçi burdada Yaldızlı fosforlu bir akrilik rengi kullanılmış.

Gelelim Evde nasıl hangi malzemelerle yeni yıl,yılbaşı yada noel ağacı ne deniyorsa işte ondan nasıl yapılır anlatımına. Öncelikle Makarnamız Penne denilen düdük makarnası benzeri makarnadan olmalı. Penne makarnasının kesimi verevine olduğundan fon kağıdından yapılan büyük külağımıza yapıştırması kolay olsun diye.

Burda makarnaları uhu tarzı bir yapıştırıcı ile yapıştırdıklarını görüyorum fakat belki delikler açarak içinede sokuşturabiliriz fakat bir süre sonra dökülmeye başlarlar. Siz en iyisi büyük boy 1 hatta 2 adet uhu hazır ediniz. 1 boy beyaz ren Fon kağıdı kullanıyoruz onu aynı külah yapar gibi yapıp sağlamca yapıştırıyoruz.

Spret akrilik isterseniz resimdeki gibi yaldızlı altın sarısı isterseniz farklı bir renk akrilik sprey boya ile püskürterek güzelce boyayaıp kuruması için bekliyoruz. Tabi makarnalarla beraber Beyaz fon kağıdınıda boyuyacağız.

Yılbaşı boyun simi olarak bilinen şu uzun yeşil süslerden alarak aradaki boşluklara güzelce yapıştırarak sarıyoruz. Bir kaç yılbaşı topu,tepeye yıldız ve yılbaşı ağacının etrafına süslemede kullanılan şeylerle ağacınızı olduğundan çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Önceden tavsiye ettiğim gibi yılbaşı boyun simi yeşil süsün olduğu bölümlere led ışık dolarsanız gece ışıkları yaktığınızda ağacınız çok güzel görünür. Kolay Gelsin.

zrob-sobie-makarnalardan-ve-kartondan-yilbasi-agaci
zrob-sobie-makarnalardan-ve-kartondan-yilbasi-agaci

Bir cevap yazın