Skip to main content


KURDELE NAKIŞIN DA ZARİF MENEKŞE ÇİÇEĞİ YAPIMI

Evet Kurdele ile şık ve güzel El işi yapmayı seven Arkadaşlarım. Bugün sizlere Çiçeklerin arasında zarafeti ile her zaman farkı olan Kurdeleden Hercai Menekşe Nasıl Yapılır? resimli anlatımlı.

Kurdele nakışı kolay görünür ancak Saten ve kaygan bir yapıya sahip olan Kurdelelere şekil vermek ve o şekli koruyabilmek o kadar da kolay değil.

Kurdele nakışı artık evimizde neredeyse el işlerimizin tamamında ve Çeyizlik Kurdele işleri çeyizlerin vazgeçilmezi olmuş durumda.

Kurdele nakışı ile neler yapılıyor sizlere El işleri menüsünde sık,sık paylaşıyorum.

İnternet’te anonim olarak paylaşılan bu güzel çalışmaların resimlerine bakarak sizlere nasıl yapıldığını dilim döndüğünce aktarmaya çalışıyorum.

Çiçekler arasında Papatya,Gül ve Menekşe El işleri,dekorasyon,Keçe çalışmaları,Biblolar ,Takılar gibi her alanda kullanılıyor.

Sanatkarlar en çok bu Çiçeklerden ilham alırlar,hatta şairler dahi bu çiçekler üzerine Şiirler yazmış bestekarlar şarkılar bestelemiştir.

Ben size Menekşe nelerden nasıl yapılır? bazı çalışmaları buradan göstereyim siz hangini arzu ederseniz onu yapabilirsiniz.

Tığ işleri ile haşır neşir olanlara Örgü Menekşe yapımı yine resimli olarak gösterilmiş şık bir Menekşe örme çalışmasıdır.

Keçe Menekşe Saksıları evinizin her köşesini renklendirecek ve evinizin dekorunda farklılık yaratacaktır.Bu çalışmada minik mama kavanozları değerlendirilmiştir.

Diğer çalışmalara El işleri menüsünden ulaşabilirsiniz.

Burada ki Kurdeleden Menekşe yapımı çalışmasın da 5 santim genişliğinde saten kurdeleler kullanılmış. Daha ince kurdele kullanırsanız daha küçük boyutlarda Menekşeler yapabilirsiniz.

Makas ve uygun renklerde ip kullanmnız gerekiyor.Menekşenin tohumu için kısa birit ip kullanmışlar bunun için makrome ip ya da benzer bir ipte kullanmak mümkün.

Bu güzel Kurdele Menekşeleri El işleri,Broş takı,Kapı Çelengi,Peçetelere,Hobi çalışmalarını süslemekte kullanabilirsiniz.

kurdeleden-hercai-menekse-yapimi
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi

kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-2-1
Kare kesilen kurdeleyi resimdekiler gibi katlayın
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-2-2
şekil verin ve altından
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-3-1
fazlalığını kesin
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-3-2
altından saçaklar oluşmaması için çakmakla yakın ve gerekirse iğne ile tutturun
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-4
Mor ve Siyah kare kurdeleler kesin ama Siyah olan daha küçük olmalı. Resimdeki gibi ikisini birlite katlayınız.
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-5
Pilelerini denk getirin ve
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-6
Siyah içte kalacak şekilde kıvırın altından fazlalık olursa kesin yine çakmakla kenarları yakın
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-7
Aynı büyüklükte iki Sarı renk yaprak yapın
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-8
Makrome ip ile tohum yapımı
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-9
burada dikmek ya da yapıştırmak sizin terciğiniz
kurdeleden-hercai-menekse-yapimi-1Benzer Yazılar:

DÜĞÜMLÜ AJUR MODELLİ BEBEK YELEK VE HIRKA TARİFİ
1 Yaş 12 aylık Bebeklere kadar olabilecek Düğümlü Ajur Modelli Robadan Başlanan Bebek Yelek ve Hırka Tarifi videolu anlatımlı. Sevgili Gönül hanımın eline emeğine sağlık bizler için kanalın da Şişle Robadan Bebek Hırka ile Yelek nasıl yapılır? baştan sona açıklamalı Tarifi ile öğretiyor. Düğümlü Ajur Örgü Tarifini geçen zaman için de yine ...
ÇAM DALI ÖRGÜ MODELİ VE ONLARCA EN GÜZEL KADIN YELEK MODELLERİ
Tığ ve Şiş işi 2016 En Güzel Yelek Örnekleri-Gelin Yelekleri,Anne Yelekleri,Kaynana Yelek Örnekleri bir birinden güzeller-Sevgili Özlem hanımın tavsiyesi . Diğer adı Şiş İşi Kaz Ayağı Yelek Örneği Örgü Modeli olan ,Çam Dalı Örgü Modeli nasıl yapılır? 14 İlmek ile kurulan bu Örnek ile bir sürü şey örebilirsiniz. Bebek ve Çocuk Örgü ...
FISTIK ÇİÇEKLİ AJURLU ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
Türkçe Videolu Açıklamalı Fıstık Çiçekli Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı.Bu örneği görür görmez çok beğendim.Sevgi hanımdan bizlere sunulan Fıstıklı Ajur Örgü Modeli ile Bayan örgüleri için ne isterseniz örebilirsiniz. Benden sık,sık Örgü şişleri ile örülen Etol,Örgü Yazlık bayan yelek örneği ve Şal örneği isteyen bütün hanımlara bu güzel modele buradan bakmalarını ...
ÇİÇEKLİ OYA YAPIMI VE TIĞ OYASI ÖRNEKLERİ
Tığ Oya Modelleri ve Türkçe videolu Çiçekli Kenar Oyası yapılışı ve Son Tığ Oya Modelleri için Yazma Modelleri ile Desen ve Renk uyumu ile Oya Dersleri. Kenarlar için Tığ oyaları kadar Sitede İğne Oyaları,Mekik Oyası nasıl yapılır? çeşitli Oya Modelleri ve yapılışları gösteriliyor. Şişle yapılan Oyalar,Arpa Boncuklu,İnci Boncuklu Çeyizlik Tığ Oyaları içine ...
EN KOLAY ŞİŞ İLE ÖRME BEBEK PATİKLERİNDEN
Şiş ile örebileceğiniz en kolay örgü bebek patiklerinden biriside bence bu resimlerde gördüğünüz Anlatımlı bebek patiği örneği. Siz patiği örerken bebeğinizin ayağının büyüklüğüne göre ilmek atarak örmeye başlayınız. Yaklaşık 1 karış kadar vargel örneği ördükten sonra 3 sıra vargel,3 sıra düz olacak şekilde enine latik örgüsü örünüz. Bu şekilde 8 ...
AÇIK ÖRGÜDE BULMACA PATİK YÖNTEMİ DETAYLI YAPIMI
Şişle Yapılan Bulmaca Patik Modelinden sonra Açık Örgü Tığ işi Bulmaca Patik Modelini de öğrenmek için hemen bakın 2-3 saatte 1 Çift Patik yapılışı ile Ayakları bu soğuk havalardan koruyun. Şiş ile de aynısını yapabilmeniz için modelin şiş ile yapılanı da sayfa içinde sizin için paylaşacağım.Açık örme Patikler daha ok şişle ...
İLKBAHAR ÇİÇEĞİ KALEM OYASI YAPILIŞI
Yapılışı ve Tarifleri olan Kolay Kalem Oyaları için gelen istekler üzerine Yazlık Kalem Oyaları İlk Bahar ve Yaz ayları için Hafif ve kibar modelli İlkbahar Çiçeği Kalem Oyası Tarifi. Model 2 sıradan oluşuyor ve ilk sıra Yeşil renkli alan Kalem ile 2. Motifli sıra Tığ ile yapılıp tamamlanıyor.Bunun için 2 renk ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “KURDELE NAKIŞIN DA ZARİF MENEKŞE ÇİÇEĞİ YAPIMI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir